چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

نامه ژاک روگ به علی آبادی؛

حذف کشتی از المپیک تصمیم نهایی نیست

danesheroz اسفند ۱۶, ۱۳۹۱ ۰
حذف کشتی از المپیک تصمیم نهایی نیست

ژاک روگ رئیس کمیته بین المللی المپیک طی نامه ای به علی آبادی، در خصوص ابرازنگرانی ایران به حذف احتمالی کشتی از بازیهای المپیک اعلام داشت: توصیه ارائه شده از سوی هیات اجرایی IOC تصمیم نهایی نمی باشد

بعد از اعلام حذف احتمالی کشتی از بازیهای المپیک و تشکیل کارگروه ویژه این امر از سوی کمیته ملی المپیک کشورمان با حضورمسئولین، پیشکسوتان، کارشناسان ونمایندگان اصحاب رسانه، کمیته ملی المپیک اقدام به مکاتبات لازم در خصوص عدم حذف کشتی از بازیهای المپیک با رئیس کمیته بین المللی المپیک،شورای المپیک آسیا،اتحادیه کشتی آسیا، اعضای هیات اجرایی IOC ، کمیته های المپیک ۱۰۰ کشور جهان نمود و خواهان تداوم حضور این رشته باستانی در بازیهای المپیک گردید.

به همین منظور ژاک روگ رئیس کمیته بین المللی المپیک در پاسخ به نامه ارسالی از سوی رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان ضمن مراتب تشکر خود و همچنین تاکید بر این امر که هنوز حذف کشتی از بازیهای المپیک ۲۰۲۰، نهایی نشده است در متن نامه خود آورده است:
موضوع: برنامه بازیهای المپیک ۲۰۲۰
جناب آقای محمدعلی آبادی
ریاست محترم کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران
مراتب تشکر خود را از ارائه نظراتتان در ارتباط با تصمیم گیری هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک در خصوص برنامه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ ابراز می دارم.
وظیفه هیئت اجرایی این بود که براساس عوامل مختلف بسیاری نسبت به ترکیب درست ۲۵ رشته ورزشی توصیه هایی ارائه دهد. با وجود نقاط قوت زیادی که رشته کشتی دارد و قطعا تاریخچه آن شاخص ترین ویژگی آن می باشد، درعین حال لزوم لحاظ تغییرات نیز باید به رسمیت شناخته شود.
قابل ذکر است که توصیه ارائه شده از سوی هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک، تصمیم نهایی نمی باشد. در حال حاضر کشتی به جمع هفت رشته ورزشی که به دنبال راهیابی به برنامه بازیهای المپیک ۲۰۲۰ هستند، خواهد پیوست. قدم بعدی ارائه گزارش درحمایت از این رشته در جلسه هیئت اجرایی کمیته بین المللی المپیک که در سن پطرزبورگ، روسیه برگزار می شود، خواهد بود.
تصمیم نهایی طی جلسه کمیته بین المللی المپیک (IOC session) در ماه سپتامبر اتخاذ خواهد شد.
بار دیگر از شما بخاطر ارائه نظرات کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در این خصوص تشکر می نمایم.

 

با تشکر
ژاک روگ

 

شایان ذکر است،هفته گذشته نیز شیخ فهد رئیس شورای المپیک آسیا در پاسخ به نامه رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان؛ حمایت خود را از حضور کشتی در بازیهای المپیک اعلام داشته و عنوان داشت حتی حاضر است برای بررسی این موضوع با حضور مسئولین کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران نشستی نیز در کشور کویت داشته باشد.
چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۹:۱۴
کد خبر : 8849
بازدیدها: 187

پاسخی بگذارید »