پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حذف روز جهانی اسکان معلولان و نیازمندان از تقویم کشور

danesheroz1 مهر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
حذف روز جهانی اسکان معلولان و نیازمندان از تقویم کشور

دانش روز: عضو هیات مدیره جامعه جهانی معلولان با انتقاد از حذف ۲۰ مهر روز جهانی اسکان معلولان و نیازمندان از تقویم رسمی کشورمان گفت: این درحالی است که در حال حاضر بیش از ۱۰۰ ها هزار نفر از معلولان فاقد مسکن هستند

به گزارش دانش روز، علی همت محمود نژاد افزود: در حال حاضر تعداد زیادی از معلولان و نیازمندان درکشور ما فاقد مسکن هستند و هیچ یک از واحد های مسکونی تعاونیهای مسکن مهر نیز در مورد معلولان به ثر ننشته است.

وی گفت: دغدغه پرداخت سهم آورده مسکن مهر معلولان موضوعی است که هر روز به صورت کشمکش میان معلولان و مسئولان وجود دارد .

به گفته مدیرعامل جامعه معلولان ایران، تعیین روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهر) از سوی سازمان ملل به عنوان روز اسکان معلولان نه تنها نباید با بی میلی مواجه شود بلکه براساس پیمان نامه جهانی حقوق افراد دارای معلولیت که ایران آن را پذیرفته و امضا کرده باید پر رنگ تر از همیشه باشد.

وی از وزیر رفاه خواست با واکنش در برابر این موضوع نسبت به بازگشت روز جهانی اسکان معلولان به صفحه تقویم اقدام مساعدی به عمل آورد و این روز را به تقویم برگرداند.

محمودنژاد تاکید کرد: حذف روز جهانی اسکان معلولان درحالی است که سازمان ملل علاوه بر این روز ۴ اکتبر را به عنوان روز اسکان بشر اعلام کرده و اگر ضرورت توجه ویژه به معلولان وجود نداشت سازمان ملل به همان ۴ اکتبر بسنده می کرد و روز ۲۰ اکتبر را اعلام نمی کرد.

وی گفت: با گرامی داشت ۲۰ مهر روز اسکان معلولان اظهار امیدواری کرد مسئولان در خصوص رفع نیازهای واقعی مسکن معلولان اقدام لازم به عمل آورند.

منبع:مهر

 

پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۱
کد خبر : 66063
بازدیدها: 255

پاسخی بگذارید »