چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در تمامی مدارس آمریکای شمالی در دست دانش آموزان:

حذف اسرائیل از روی نقشه جهان در کتابی آمریکایی + تصویر

danesheroz1 آبان ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
حذف اسرائیل از روی نقشه جهان در کتابی آمریکایی + تصویر

دانش روز: اسکولاستیک یکی از بزرگترین شرکت های چاپ و نشر کتاب در پنسیلوانیا در آمریکا به شمار می آید که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد. در بسیاری از مدارس آمریکای شمالی کتاب های این انتشارات توزیع و به عنوان کتاب های محبوب مورد استفاده قرار می گیرد

به گزارش دانش روز، در اتفاقی جالب در یکی از کتاب های داستان با عنوان “Thea Stilton and the Blue Scarab Hunt” که در انتشارات اسکولاستیک در آمریکای شمالی منتشر شده است و در تمامی مدارس آمریکای شمالی در دسترس دانش آموزان و معلمان قرار گرفته است، تصویری از نقشه ی جهان چاپ شده است که در آن رژیم اشغالگر قدس از روی نقشه جهان حذف شده است.

انتشارات اسکولاستیک در پی اعتراض مقامات رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در چاپ جدید مشکل را برطرف خواهد کرد. اما کتاب های موجود در بین دانش آموزان دست به دست شده است و برای آن کاری نمی توان کرد. این کتاب داستان مسافرت های ۵ موش است که در خاورمیانه به کشورهای مختلف سفر کرده و در مصر به دنبال کشف آثار باستانی هستند.

این واقعه در پی اعلام یکی از مادران دانش آموزان اسرائیلی در سایت ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد و به گوش مسئولین انتشارات اسکولاستیک رسید.

اسکولاستیک یکی از بزرگترین شرکت های چاپ و نشر کتاب در پنسیلوانیا در آمریکا به شمار می آید که در سال ۱۹۲۰ تاسیس شد. در بسیاری از مدارس آمریکای شمالی کتاب های این انتشارات توزیع و به عنوان کتاب های محبوب مورد استفاده قرار می گیرد.

به گزارش خبرنگار بخش فن آوری فرهنگ نیوز، در اتفاقی مشابه شرکت اپل در نسخه جدید iOS موسوم به iOS7 که در ماه سپتامبر منتشر شد در قسمت ساعت های جهانی شهر بیت المقدس (اورشلیم) را بدون کشور آورده و اسم اسرائیل را حذف کرده بود که به اعتراض مسئولین اسرائیلی منجر شد.

با توجه به حساسیت های مسئولین رژیم صهیونیستی نسبت به جمله ی امام خمینی (ره) که فرموده بودند “اسرائیل باید از صحنه ی روزگار محو شود”، روی دادن این گونه اتفاقات حتی از روی اشتباه هم خیلی سنگین و با موج رسانه ای غیرهمسو با سیاست های رژیم صهیونیستی همراه خواهد بود.

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۹
کد خبر : 73917
بازدیدها: 240

پاسخی بگذارید »