جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت الاسلام قدوسی در خطبه نماز عید فطر کرج

danesheroz1 مرداد ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
حجت الاسلام قدوسی در خطبه نماز عید فطر کرج

دانش روز: امام جمعه موقت کرج بابیان این که همه باید برای پیشبرد امور کشور با دولت همکاری کنند، تاکید کرد: مسئولان باید در این فرصت به دست آمده، با تمام توان به مردم خدمت کنند و هیچ تلاشی را فرونگذارند

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام محمدباقر قدوسی در خطبه های عید سعید فطر که در مصلای بزرگ کرج برگزار شد، با تبریک عید به مسلمانان جهان اظهار داشت: این عید نماد وحدت مسلمانان در سراسر عالم هستی است.

حجت الاسلام قدوسی افزود: عید سعید فطر از منظر معنوی، اجتماعی و سیاسی دارای اهمیت و برکات فراوان است.

امام جمعه موقت کرج گفت: فطر به معنای بازگشت به سرشت و نهاد انسانی است و قرار گرفتن عید فطر پس از ماه مبارک رمضان، یعنی بازگشت انسان به پاکی ها است.

وی اظهار داشت: پرداخت زکات فطره از برکات عید سعید فطر است که کمک به فقرا و نیازمندان از آثار اجتماعی این عید به شمار می رود.

حجت الاسلام قدوسی گفت: در بخش سیاسی نیز صفوف به هم پیوسته مسلمانان جهان در نماز عید فطر نماد قدرت و وحدت مسلمین در برابر دشمنان اسلام است و این عید به لحاظ سیاسی دارای اهمیت ویژه است.

امام جمعه موقت کرج افزود: ماه مبارک رمضان در واقع ماه تمرین اصول اخلاقی و معنوی در انسان است و ماباید خوبی ها و اعمال نیکو را در تمام سال در خود تقویت کنیم.

همه باید با دولت جدید همکاری کننند

امام جمعه موقت کرج در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به آغاز به کار دولت جدید یادآور شد: همانطور که مقام معظم رهبری تاکید فرمودند، همه باید برای پیشبرد امور کشور با دولت همکاری کنند.

حجت الاسلام  قدوسی اظهار داشت: مسئولیت ها در نظام اسلامی فرصتی مناسب برای خدمت به مردم است.

وی تاکید کرد: مسئولان باید در این فرصت به دست آمده، با تمام توان به مردم خدمت کنند و هیچ تلاشی را فرونگذارند.

صبح امروز نماز عید فطر در مناطق مختلف استان البرز همزمان با سراسرکشور با حضور یکپارچه مردم مومن وخداجوی این استان برگزار شد و مردم پس از یک ماه عبادت و روزه داری این عید را به یکدیگر تبریک گفتند.

منبع:مهر

جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۴۸
کد خبر : 48551
بازدیدها: 505

پاسخی بگذارید »