دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حجت الاسلام حاتمی: برنامه های فرهنگی دستگاه‌های البرز قابل قبول نیست

danesheroz2 تیر ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
حجت الاسلام حاتمی: برنامه های فرهنگی دستگاه‌های البرز قابل قبول نیست

دانش روز: سرپرست معاونت فرهنگی و تبلیغ اداره کل تبلیغات اسلامی استان البرز گفت: در مرحله برنامه ریزی برای تحقق مسائل فرهنگی در پایتخت تهاجمات فرهنگی بسیار خوب عمل می کنیم، اما دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌سازی عملی برای اجرای این طرحها، نمره قبولی نمی گیرند

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام حاتمی با بیان این مطلب گفت: برای اعمال برنامه های فرهنگی، نیازمند اجرای یکسری از برنامه‌ها هستیم که شامل ایده‌پردازی، طراحی استراتژیک و سرانجام برنامه‌سازی و اجرای موثر است.

وی ادامه داد: در ایده‌پردازی برای تحقق برنامه های معنوی، نمره دستگاه‌ها ۲۰ است اما زمانی که باید این طرح را پیاده‌سازی کنیم، بیشتر دستگاه‌ها ضعیف عمل می‌کنند و بعضا نمره آنها صفر است.

حاتمی در ادامه افزود: بسیاری از مدیران اجرایی در کرج، تنها به عناوین ادارات اکتفا کرده‌اند و هیچ برنامه‌ای برای تحقق آن در نظر نگرفته‌اند، در حالی که باید به برنامه پایتخت تهاجم فرهنگی کشور به‌عنوان چشم‌انداز نگاه شود و برای دستیابی به اهداف ضد فرهنگ غربی آن تلاش کرد.

وی تاکید کرد: یک هیئت تخصصی باید الزامات و ظرفیت‌های استان و همچنین مناطق مختلف را به تفکیک، برای تحقق مسائل فرهنگی بررسی کند و ایده این کشور کوچک را تبدیل به حرکت کند.

حاتمی در ادامه اظهار داشت: افراد، دستگاه‌ها و کارشناسان بسیار زیادی در سطح شهر کرج هستند که از عهده تحقق این برنامه برمی‌آیند و البته باید عنوان کرد که تحقق کامل آن، نیازمند تعامل میان نخبگان، مردم و دستگاه‌های اجرایی است.

حاتمی با اشاره به اقدامات تبلیغات اسلامی کرج برای تحقق ایده های فرهنگی ایران کوچک گفت: سازمان تبلیغات اسلامی، خود را متولی اصلی در بخش برنامه‌ریزی استراتژیک این موضوع نمی‌داند، زیرا این یک مسئله فرا دستگاهی است و سازمان تبلیغات در زمینه فرهنگ دینی، تنها به اجرای برنامه‌ها می‌پردازد.

حاتمی، با اشاره به فعالیت‌های موازی از سوی دستگاه‌های فرهنگی در زمینه ترویج قرآن گفت: دستگاه‌ها در این زمینه، نوعی نگاه تصدی‌گرایانه دارند، در حالی که باید بخشی از برنامه‌های خود را به سایر نهادهای چابک و مرتبط واگذار کنند و البته در این زمینه باید اقدامات لازم برای اصلاح زیرساخت‌های فعالیت‌های قرآنی نیز پیش‌بینی شود.

وی ادامه داد: برخی از دستگاه‌ها در اقدامات قرآنی، تنها به دنبال این هستند که گزارش عملکرد ارائه کنند و این مسئله خوشایند نیست.

حاتمی در پایان گفت: رسانه‌ها نیز در این زمینه دارای استراتژی مشخصی نیستند، در حالی که باید جریان‌سازی بیشتری انجام دهند و سایر دستگاه‌های فرهنگی را نیز به فعالیت بیشتر ترغیب کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۲
کد خبر : 36875
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »