سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

وزير آموزش و پرورش:

حتی یک غلط در کتاب های درسی زیاد است

danesheroz1 آذر ۲۶, ۱۳۹۲ ۰
حتی یک غلط در کتاب های درسی زیاد است

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش، وجود حتی یک غلط در کتاب های درسی را زیاد خواند و گفت: باید تلاش کنیم که خروجی سازمان پژوهش و آموزش و پرورش قابل دفاع باشد

به گزارش دانش روز، دکتر علی اصغر فانی در جمع مسئولان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: اتکای وزارت آموزش و پرورش باید به نظرات کارشناسی باشد و در اجرای تمامی برنامه ها پژوهش پایه و مبنای کار باشد .

 وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اجرای تغییرات پرشتاب در کتاب ها و مقاطع تحصیلی در سال های گذشته گفت: حرکت های شتابزده در آموزش و پرورش جایی ندارد و باید تمامی فعالیت ها در دستگاه عظیم تعلیم و تربیت با تامل، پژوهش، مطالعه و بازخورد گیری صورت گیرد.

  وی افزود: تولید بسته آموزشی در سازمان پژوهش کار بسیار ارزشمندی است و امیدواریم با استفاده از نظرات کارشناسان آموزشی، مدیران، معلمان و دیگر صاحب نظران تعلیم وتربیت، رسانه ها و کتاب های آموزشی به کیفیت مطلوب دست یابند .

  وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت:سازمان پژوهش باید میزبان بزرگان فکر و اندیشه باشد .

 فانی با اشاره به انتقادهای به حقی که محتوای کتاب های درسی را منطبق با نیازهای امروز دانش آموزان نمی دانند، افزود: باید ساز وکاری طراحی شود که مواد درسی و آموزشی متناسب با دوره، پایه، موقعیت جغرافیایی و جنسیت دانش آموزان تدوین، تهیه و چاپ گردد .

سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۷
کد خبر : 80677
بازدیدها: 279

پاسخی بگذارید »