یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حاشیه های عمره دانش آموزی در مدینه

danesheroz1 بهمن ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
حاشیه های عمره دانش آموزی در مدینه

دانش روز: جلسه با گریه و اشک‌ های زیبایی بچه‌ های دانش‌ اموز حال و هوایی خوبی به جلسه داده بود، فضای معنوی و عطرآگینی براین مراسم حاکم شده بود

به گزارش دانش روز، نخستین همایش دانش‌آموزان عمره گزار با حضور صدها تن از دانش‌اموزان سه استان تهران، کرمان و گیلان در هتل قصرالدخیل مدینه منوره برگزار شد که حاشیه‌های جالبی داشت.

 دانش‌اموزان از ساعت ۱۵:۳۰ با پای پیاده خود را به محل برگزاری همایش می‌رساندند، ارتباط با زائران سایر کشورها از جمله حاشیه‌های بود که دانش‌اموزان سعی داشتند به زبان عربی با آن‌ها سخن بگویند، اما ارتباط گیری برایشون راحت نبود.

 نشاط و شادی عجیبی در این نوجوانان ایرانی دیده می‌شد با وجود این که تنها دو روز بود در شهر پیغمبر حضور داشتند، اما هرگز احساس خستگی در وجود آن‌ها دیده نمی‌شد.

 سالن همایش داشت کم کم پر می‌شد، ساعت به ۱۶ عصر نزدیک بود، چهره‌ها نورانی و در برخی از آن‌ها هم مظلومیت موج می‌زد، البته بازی گوشی را در برخی از آن‌ها نیز می‌شد دید.

 این گروه از دانش‌اموزان از برگزیدگان مختلف کشوری بودند که جمع شده بودند، نوع نشستن در سالن نشان می‌داد که بچه درس خوان هستند.

 بعضی‌هاشون عرقچین به سر کرده و مثل حاجی‌ها شده بودند، منظره جالبی بود. البته بعضی‌هاشون هم تازه محاسن‌شان جوانه زده و چهره‌هاشون به طلبه‌های جوان بیشتر نزدیک بود.

 عکس یادگاری از حاشیه‌های بود که هر یک از دانش‌اموزان تلاش می‌کردند به گونه‌ای از این مراسم تصویری به ثبت برسانند، البته برخی مربیان و مدیران هم می‌خواستند عکس‌های رسمی برای ارائه گزارش کار بگیرند.

 هنوز برنامه شروع نشده بود، مجری برنامه که از گویندگان رادیو بود اعلام می‌کرد منتظر یکی از مهمانان برنامه هستیم و به زودی مراسم را به صورت رسم آغاز می‌کنیم.

 ذکر صلوات در سالن طنین انداز و حاج آقای نجفی روحانی نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره وارد سالن شد، عقربه ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه را نشان می‌داد.

 یک گروه از دانش‌اموزان با لباس فرم در ابتدای در ورودی ایستاده بودند و از همکلاسی‌هاشون استقبال می‌کردند و به آن‌ها خوش آمدگویی می‌گفتند.

 پذیرایی از دانش‌اموزها هم توسط خود همکلاسی‌هایشون انجام می‌گرفت.

 نمایش تصاویر بچه‌ها در مانیتورهای سالن همایش توسط گروه تصویر بردار مشعر، شعور و نشاط عجیبی ایجاد کرد، یک لحظه صدای خنده‌های بچه‌ها بلند شد و همه به هم اشاره می‌کردند که تصویرشون در صفحه مقابلشان به نمایش در آمده است.

 بعضی از بچه‌ها به دیوارهای سالن همایش تکیه زده و به فکر فرو رفته بودند و چهره‌ معنوی خاصی را می‌توان در آن‌ها حس کرد، گویی داشتند قربت مدینه را با چشمان خودشان می‌دیدند.

 همایش راس ساعت ۱۶:۱۵ دقیقه همزمان با ورود نماینده بعثه مقام معظم رهبری در مدینه منوره آغاز شد که قرائت قرآن به همراه ترجمه آن توسط دو نفر از بچه‌های دانش‌اموز از استان گیلان انجام گرفت.

 این برنامه توسط گروه فرهنگی و هنری مشعر تصویر برداری می‌شد.

 نخستین سخنران مراسم حاج اقای حضوری مسوول ستاد مرکزی مدینه بود که به دانش اموزان خیر مقدم گفت و به بیان برخی خاطرات دوران اسارتش پرداخت و یک حدیث اخلاقی را به عنوان هدیه برای دانش اموزان قرائت کرد.

 «جوان ایرانی‌ام عازم میهمانی‌ام» عنوان سرودی بود که بچه‌های گیلان آن را می‌خواندند و بعضی از دانش‌اموزان هم تکرار می‌کردند.

 یکی از بچه‌های دانش اموز که شور و نشاط نوجوانی در وجودش موج می‌زد بعد از تمام شدن سرود شروع به دست زدن کرد که همه بچه‌ها با تعجب نگاهش کردند، انگار می‌خواستند بگویند اینجا مدینه است…

 ساعت ۱۶:۴۲ دقیقه حاج آقای نجفی روحانی پای تریبون رفت و از همان ابتدا با صدای بلند به بچه سلام گفت و آن‌ها هم پاسخ گفتند، حاج‌اقا همان اول جلسه گفت که پانزده دقیقه بیشتر صحبت نمی‌کنه و راس ساعت ۱۶:۵۲ دقیقه صحبت‌هایش تمام کرد.

 مدینه شناسی از دیگر برنامه‌های بود که بچه‌های دانش اموز از ان خیلی استقبال کردند و اشتیاق خوبی نشان دادند، این برنامه توسط آقامجتبی نجفی روایت گری می‌شد.

 پایان بخش برنامه مرثیه خوانی توسط آقای سیداحمد شمس بود که بسیار زیبا و بجا کلمات را کنار هم گذاشت و بغض بچه‌ها ترکید، انگار این چند روز در مدینه بغض عجیبی گلویشان را گرفته بود، اشک‌ها سرازیر شد و با صدای بلند گریه می‌کردند.

 جلسه با گریه و اشک‌های زیبایی بچه‌های دانش‌اموز حال و هوایی خوبی به جلسه داده بود، فضای معنوی و عطرآگینی براین مراسم حاکم شده بود.

منبع: ایسنا
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۶
کد خبر : 94355
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »