شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حاجی‌بابایی: حتی یک نفر حق‌التدریس و شرکتی در آموزش و پرورش وجود ندارد

danesheroz2 خرداد ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
حاجی‌بابایی: حتی یک نفر حق‌التدریس و شرکتی در آموزش و پرورش وجود ندارد

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش از ورود ۶۰۰۰ نخبه طی سال گذشته به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: این دانشگاه سالانه ۲۵ هزار دانشجو جذب می‌کند.

به گزارش گروه علمی دانش روز،  حمیدرضا حاجی‌بابایی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به سوالات نماینده مردم تاکستان در خصوص دانشگاه فرهنگیان، کیفیت راه‌اندازی، کار و جذب دانشجو در این دانشگاه با اشاره به این مطلب که تاسیس دانشگاه فرهنگیان یکی از مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و از برنامه‌های بسیار مهم وزارت آموزش و پرورش است، گفت: سال گذشته ۶۰۰۰ دانشجوی نخبه با معدل ۲۰ وارد این دانشگاه شدند.

وی افزود: از یک میلیون داوطلب ورود به دانشگاه‌های کشور در سال گذشته، ۷۰۰ هزار نفر متقاضی ورود به دانشگاه فرهنگیان بوده‌اند که از این تعداد ۲۵ هزار نفر به ۶۴ پردیس دانشگاهی این دانشگاه راه یافته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: براساس حمایت و کمک مجلس و دیگر دوستان، موفق شدیم دانشجویان را از همان بدو ورود به دانشگاه، بورسیه و استخدام کنیم تا مسائلی مانند حق التدریس، شرکتی و امثال آن پیش نیاید.

وزیرآموزش و پرورش ادامه داد: این نوید را به ملت ایران می‌دهم که از ۲۵ هزار نفر دانشجوی ورودی به این دانشگاه، معدل ۷۹ درصد آنها بالای ۱۷ و بقیه بالای ۱۴می‌باشد.

وی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان سالانه ۲۵ هزار دانشجو جذب می‌کند که این تعداد در مدت چهار سال به صد هزار نفر بالغ خواهد شد و ما امسال به سمتی حرکت می‌کنیم که بیشتر دانشجویان منطقه‌ای باشند و جنسیت و رشته نیز رعایت شود.

حاجی بابایی افزود: در حال حاضر وزارت آموزش و پرورش، دو دانشگاه شهید رجایی با ۱۲ رشته فنی و دانشگاه فرهنگیان با ۱۶ رشته غیرفنی را در بردارد.

وی با تاکید بر مبنای عدالت خواهانه دانشگاه فرهنگیان در انجام آزمون و مصاحبه متقاضیان ورود به این دانشگاه گفت: تمام توان خود را به کار می‌گیریم که کسی بدون ضابطه وارد این دانشگاه نشود.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در حال حاضر حتی یک نفر نیرو تحت عنوان؛ شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار در آموزش و پرورش وجود ندارد و اگر موردی در جایی یافت شود، نماینده آن شهرستان باید به بنده گزارش دهد.

وی در پایان ضمن تشکر از مجلس به ویژه کمیسیون آموزش و تحقیقات ادامه داد: اعتبار قابل توجهی به این دانشگاه به ویژه از سوی مجلس تخصیص داده شد که این دانشگاه را برای همیشه بیمه کرد و گوش شنوایی برای بیانات اخیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در هفته معلم در جمع فرهنگیان گردید.

منبع: ایسنا

پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۷
کد خبر : 29490
بازدیدها: 134

پاسخی بگذارید »