سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جوانان زیر ۲۱ سال اجازه خرید سیگار ندارند

danesheroz1 آبان ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
جوانان زیر ۲۱ سال اجازه خرید سیگار ندارند

دانش روز: «میشل بلومبرگ»، شهردار شهر «نیویورک‌سیتی» در آمریکا اعلام کرد با موافقت شورای شهر، قانونی را به تصویب رسانده که به موجب آن سن قانونی فروش محصولات دخانی به جوانان از ۱۸ سال به ۲۱ سال افزایش می‌یابد

به گزارش دانش روز، به نقل از  خبرگزاری یونایتدپرس شورای شهر «نیویورک‌سیتی» هفته گذشته این قانون را به تصویب رسانده و شش ماه پس از امضای شهردار اجرایی می‌شود. البته این قانون مخالفان خاص خود را نیز داشته چرا که مخالفان بر این عقیده‌اند که جوانان و نوجوانان «نیویورک‌سیتی» در سنین پایین‌تر از ۲۱ سال اجازه رانندگی، رای دادن و ورود به ارتش را دارند پس باید آزادی خرید سیگار را نیز داشته باشند.

با این حال شهردار نیویورک‌سیتی در پاسخ به این مخالفت‌ها گفت: قانون فوق افراد را از اعتیاد به سیگار منصرف می‌کند. «کریستین کوئین»، سخنگوی شورای شهر می‌گوید: این قانون در حقیقت برای نجات جان جوانان تصویب شده است. از زمانی که «بلومبرگ» به سمت شهردار نیویورک‌سیتی منصوب شده، میزان استعمال دخانیات در این شهر به نصف کاهش یافته و از ۱۷.۶ درصد در سال ۲۰۰۱ میلادی به ۸.۵ درصد در سال ۲۰۰۷ میلادی رسید اما این روند رو به کاهش در حال حاضر متوقف شده است.

منبع:دانا

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۶
کد خبر : 71391
بازدیدها: 227

پاسخی بگذارید »