چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی / در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن

جوانان دیروز و خاطراتشان از روز پیروزی انقلاب ۵۷

danesheroz7 بهمن ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
جوانان دیروز و خاطراتشان از روز پیروزی انقلاب ۵۷

دانش روز: شنیدن خاطرات آن هایی که انقلاب را به چشم خود دیده اند شنیدنی است

به گزارش دانش روز ، در میان افرادی که در راهپیمایی پرشکوه  امسال در شهر کرج حضور داشتند ، افراد متفاوتی از هر سن و قشر و گروهی به چشم می خوردند. اما آنچه بیش از پیش جلب توجه میکرد حضور افراد میانسالی بود که  که در این حماسه با شکوه حضور پررنگی داشتند. مردان و زنانی که بی شک ۳۶ سال قبل در چنین روزهایی در اوج جوانی حضوری حماسی و انقلابی در خیابان های این شهر داشتند و با مشت های گره کرده و روحیه ای انقلابی روزهای سرنوشت سازی در تاریخ ایران رقم زدند و امروز بعد از گذشت سال های سال کماکان با حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان دادند که به انقلاب اسلامی خود پایبندند و تمامیت رضایت خود از ملت غیور ایران را به عرصه ظهور گذاشتند.

در روز سرد ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۲ به سراغ  جوانان دیروز آن روزهای سرنوشت ساز بهمن ۵۷  که پدربزرگ و مادربزرگ های امروز این سرزمین هستند رفتیم و از آنان خواستیم ، با یادآوری روزهایی که این انقلاب را با دستان قدرتمند و غیورشان رقم زدند ، خاطرات آن روزها را برای ما تداعی کنند.

محسن جمالی زاده که امروز ۷۵ سال دارد و به همراه همسر خود پا به پای جوانان شهر کرج در حال راهپیمایی بود به خبرنگار دانش روز گفت : ۲۲ بهمن ۵۷ من هم مانند همه جوانان ، درست در روزهایی که همدلی و یکرنگی در میان ملت ایران موج می زد ، برای رهایی از دست نظام طاغوتی به خیابان ها ریختیم و نتیجه تلاش چندین ساله خود را دیدیم. آن روز بهترین روز زندگی من بود. روزی که شادی و شعف در جای جای کشور عزیزم دیده می شد.

حاج آقا صالح فکر که از قدیمی های بازار تهران است از روزهای انقلاب ۵۷ به نیکی یاد میکند و میگوید: زندگی در آن روزها فراز و نشیب زیادی داشت، هیچ کس نمیدانست چه خواهد شد. تنها چیزی که در آن روزها بیش از هرچیز به چشم میخورد اتحاد بی نظیری بود که روزهایی همچون امروز شاهد ادامه روند پایدار آن هستیم. فریاد” الله و اکبر”مردمی که از ظلم خسته شده بودند هنوز هم در گوشم باقی مانده است. آن روزهای سرنوشت ساز تکرار نشدنی است.

پوران مجتبوی که امروز از دبیران با سابقه آموزش و پرورش است، که در روزهای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دانش آموز بود ، گفت: آن روزها مدارس مدام تعطیل میشد. ایران چهره ی خاصی پیدا کرده بود. همه ملت ایران یکدل و یک صدا به خیابان ها می ریختند. من هم به همراه خانواده و همکلاسی هایم در روزهایی که مدرسه ها  تعطیل شده بودند و در حال و هوای انقلابی آن روزها با سر دادن شعارهایی تلاش خود را میکردیم که به هدف والای ملت ایران برسیم. خوشحالم که تلاش ملت ایران در آن روزها  نتیجه داد و امروز مفتخریم که ۳۶ سال با سعادت در کشور عزیزمان زندگی کردیم. بدون آنکه اجازه دهیم دخالتی از سوی کشورهای غربی در تصمیمات کشورمان وارد شود.

یکی دیگر از سالمندانی که نظر مرا به خود جلب کرد، پیرمردی بود که با پرچمی در دست با انرژی تمام شعار سر میداد:  در روزهای بهمن سال ۵۷ بی صبرانه منتظر واژگونی تمام و کمال رژیم طاغوت بودم. هر روز برای این لحظه ثانیه شماری میکردم.سرانجام حوالی ساعت ۴ بعداز ظهر بود که ماشینهای ارتشی در حالی که چراغهای ماشین هایشان را روشن کرده بودند و بوق می زدند و سربازهای سوار بر آنان فریاد و شادمانی می کردند از کوچه ما عبور کردند .همه طرفداران پیروزی انقلاب در محله ما به سر روی سربازان شیرینی و نقل می رختند و اکثر زنان محله ما  آش نذر کرده بوداند که بعداز پیروزی انقلاب  نذر شان را بجا آوردند. آن روزها هرگز از جلوی چشمانم پاک نمیشود.

صدیقه گلبنی  در جواب این سوال خبرنگار دانش روز که در روز ۲۲ بهمن ۵۷ کجا بودید و چه میکردید ، لبخندی زد و گفت: کسانی که اتفاقات آن روز را با پوست و استخوان خود لمس کرده اند خوب می دانند که چه سختی هایی سپری شد تا به اینجا رسیدیم. جوانان باید از این انقلاب پاسداری کنند چون آرامشی که امروز از آن بهره می برند حاصل تلاش جوانانی است که بسیاری از آن ها زیر فاشر شکنجه طاغوت شهید شدند. حضور جوانان ایرانی در راهپیمایی امروز نوید بخش این نکته است که ملت ایران از درک بالایی برخوردارند و همیشه از ولایت و رهبری حمایت خواهند کرد.

 

خاطرات تک تک این سالمندان شنیدنی بود. آن هایی که روزهای شیرین انقلاب را با تمام وجودشان حس کرده اند. زنان و مردانی که پایه گذاران اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند. همان مردان و زنانی که سال ها بیعت خود را با انقلاب و ولایت حفظ کرده اند و  امروز همچنان با حضور با شکوه و پرشورشان در راهپیمایی برای جوانان الگوی استقامت و پایداری و مبارزه هستند.

 

گزارش: پرتو جغتایی

 

 

سه شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۵
کد خبر : 93084
بازدیدها: 363

پاسخی بگذارید »