شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جهل اکثریت و خیانت اقلیت قدرت استعمار را بر جامعه غالب می کند

danesheroz اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
جهل اکثریت و خیانت اقلیت قدرت استعمار را بر جامعه غالب می کند

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج گفت: جهل اکثریت افراد جامعه و خیانت اقلیت آنها موجب می شود قدرت استعمار بر کشور چیره و غالب شود.

حجت الاسلام محسن کازرونی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص شاخصه ها و معیارهای انتخاب در عرصه انتخابات و باید و نباید ها در مسیر تحقق حماسه سیاسی اظهار داشت: استعمار خرج خود را از جهل اکثریت افراد جامعه و زمینه چینی برای خیانت اقلیت افراد به دست می آورد و اگر این امر در جامعه ای اتفاق بیفتد یقینا قدرت استعمار بر آن جامعه غالب خواهد شد.

وی افزود: بالعکس این موضوع اگر اکثریت جامعه آگاه و اقلیت آن نیز فداکار و ایثارگر باشند آن جامعه در برابر تهدیدها و توطئه ها مصون خواهد ماند.

وی تاکید کرد: از این رو باید در مسیر آگاهی بخشی و بصیرت افزایی عموم جامعه گام برداشت چرا که حماسه آفرینی جز با دانایی و آگاهی و شعور و بصیرت عموم جامعه محقق نخواهد شد.

حجت الاسلام کازرونی گفت: حماسه سه ضلع دارد، یک ضلع حاکمیت است که به نوبه خود وظایف خاصی دارد که باید به ان عمل کند در ضلع دیگر نخبگان جامعه شامل دانشگاهیان، علما و جامعه تاثیرگذار هستند و در ضلع دیگر منتخب و کاندیداها قرار دارند.

وی با تاکید بر اینکه عدم تبحر و خردمندی جامعه را با مشکلات گسترده ای مواجه می کند اظهار داشت: برای تحقق حماسه همه اضلاع باید آگاهی و هوشیاری کافی و خردمندی لازم را داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: شاخصه ها و معیارهای انتخاب در جامعه اسلامی مشخص است و بارها مورد تاکید و سفارش نیز قرار گرفته که از مهمترین آنها می توان به ایمان به خدا، اعتقاد و ایمان به دین، انقلاب، مردم و قانون اساسی نام برد.

وی افزود: همچنین کاندیدای اصلح کسی است که روحیه مقاومت داشته، اهل تذهیب بوده و تدبیر و خردمندی را در رفتار و کردار خود لحاظ کند.
افراد دردآشنا و مسلط بر مشکلات و معضلات شهری را وارد شورا کنیم

حجت الاسلام کازرونی در خصوص انتخابات شوراها نیز اظهار داشت: اهمیت، نقش و جایگاه شوراها بر هیچ کس پنهان نیست.

وی گفت: هرچند برخی احساسات و تعصبات قومی و محلی به واسطه محلی بودن انتخابات شوراها در این انتخاب دخیل است اما باید مواظب بود افرادی وارد پارلمان شهری شوند که دردآشنای مردم بوده و به مشکلات و معضلات منطقه و شهر و روستای خود اشراف داشته باشند.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۳
کد خبر : 15294
بازدیدها: 135

پاسخی بگذارید »