چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بسیج سازندگی دانشجویان البرز:

جهادگری دانشجویان البرز با عشق به مردم مناطق محروم

danesheroz1 شهریور ۴, ۱۳۹۲ ۰
جهادگری دانشجویان البرز با عشق به مردم مناطق محروم

دانش روز: مسئول بسیج سازندگی دانشجویان استان البرز گفت: دانشجویان عضو گروه های جهادی با تمام وجود برای خدمت به مردم تلاش می کنند و عزم آنها برای عمران و آبادانی ستودنی است

به گزارش دانش روز، بخش اعظمی از سازندگی و آبادانی کشور  بر عهده مسئولان کشور است اما در بسیاری از مواقع روحیه جهادی و سازندگی جوانان عاشق کشور و خدمت به مردم موجب می شود تا آنان بدون پشتوانه مالی و کمک های دولتی و تنها با هدف خدمت و کمک به مردم در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دست به آبادانی و سازندگی بزنند.

جوانانی که هر کدام شاید در رشته های تحصیلی خود برترین باشند و حتی گاهی اوقات ساخت و ساز و … در حیطه تخصصشان نباشد اما به عشق کمک به مردم با گروه های جهادی همراه شده و با تمام وجود هر کاری را که از دستشان بر بیاید انجام می دهند.

آنها مثل زمان جنگ عمل می کنند، زود می سازند، با دقت کار می کنند، همراه و همیارند، بدون هیچ چشم داشتی خدمت می کنند، خوراکشان اندک است و تمام فکرشان ساخت و آبادانی محلی است که در آن قرار دارند.

جوانند و به جای اینکه شور جوانی و انرژی هایشان را در مکان های به قول امروزهای با کلاس صرف کنند یا به ورزش های آنچنانی بپردازند و …. می روند کنار مردم روستا با عشق کار می کنند و لذت و خوشی را در ثانیه ثانیه لحظاتشان حس می کنند.

گروه های جهادی با هدف محرومیت زدایی، کشف استعدادهای دانش آموزان مناطق محروم، انجام فعالیت های فرهنگی، توسعه آموزش های بهداشتی و درمانی، اجرای برنامه های آموزشی مختلف و … به مناطق کمتر توسعه یافته و محروم استان های کشور سفر می کنند که گروه های جهادی دانشجویان استان البرز نیز از این قائله مستثتا نیستند.

در هفته گذشته ۲۰ گروه جهادگر دانشجو به مناطق کمتر توسعه یافته و روستاهای استان البرز از جمله روستاهای نظرآباد و طالقان اعزام شدند تا با همان روحیه جهادی خود به مردم کمک کرده و تا آنجا که می توانند زمینه های آبادانی را در آنجا فراهم کنند.

همراه این گروه ها شدیم تا خود از نزدیک با فعالیت دانشجویانی را که در قالب گروه های جهادی، هم و غم شان را برای محرومیت زدایی از مناطق محروم و بعضا دورافتاده به کار بسته اند، آشنا شویم.

جوانانی که آستین غیرت بالا زدند و با حمایت شان دوره های آموزشی برای افراد سنین مختلف برگزار شده است. دوره هایی که هر کدام حسی از همکاری و همدلی در آنها موج می زند؛ این را چشم هایی به ما گفت که از حضور گروه های امدادگر در منطقه شادمان بودند.

در این دوره از اردوها که از ۲۶ مرداد ماه جاری آغاز شده و تا ششم شهریور ماه ادامه دارد کلاس های مختلفی برای کودکان و نوجوانان و همچنین بزرگسالان در رشته های مختلف فرهنگی، هنری، آموزشی، بهداشت و روان، فعالیت های و آموزش های قرآنی، رایانه و …. برگزار شده است.

نوروز امسال نیز دانشجویان جهادگر استان البرز با حضور در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان ۲۰ پروژه عمرانی، ۱۵ پروژه فرهنگی، ۵۰ کلاس آموزشی و بسیار فعالیت دیگر در زمینه های مختلف را انجام داده اند که با استقبال خوب اهالی و ساکنان آن مناطق مواجه شد.

مسئولان جهادگران را یاری کنند

مسئول بسیج سازندگی دانشجویان استان البرزدر خصوص اردوهای جهادی گفت: فعالیت گروه های جهادی براساس نیازهای گروه های سنی و شرایط مناطق محروم طبقه بندی می شود.

علی ترکاشوند ادامه داد: یکی از مهمترین مباحثی که گروه های جهادی در آن فعالیت دارند بحث اقتصاد مقاومتی است و جهادگران نیز در این گروه ها در زمینه های پرورش قارچ، تولید کود ورمی کامپوست، ماکیان، پرورش ماهی ها، تولید و پرورش مرغ بومی فعالیت های چشمگیری انجام داده اند.

وی گفت: ارائه تسهیلات، فروش و تبلیغات در خصوص آموزش های مباحث اقتصاد مقاومتی نیز رایگان بوده و تمامی این مراحل برای عموم مردم نیز به صورت رایگان انجام می شود و اگر در هر یک از مراحل نیازی به کمک ما باشد اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

مسئول بسیج سازندگی دانشجویان استان البرز در پایان از تمامی مسئولان استانی درخواست کمک و یاری کرد و اظهار داشت: برازنده انقلاب، نظام و خون شهدا نیست که مناطقی در سطوح محروم باشند، ما باید با همکاری هم همه مناطق کشور را از محرومیت خارج کنیم.

22 19 20 21

 

 

 

عکس: نیلوفر مومنی

دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۶
کد خبر : 54421
بازدیدها: 157

پاسخی بگذارید »