جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جنگنده‌های آمریکایی چهار بمب را بر فراز آبهای استرالیا رها کردند

danesheroz2 تیر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
جنگنده‌های آمریکایی چهار بمب را بر فراز آبهای استرالیا رها کردند

دانش روز: مقامات آمریکایی اعلام کردند جت های جنگنده آمریکایی طی تمرینات آموزشی بر فراز آبهای استرالیا در وضعیتی اضطراری ناچار شدند چهار بمب غیر مسلح را بر فراز تپه های دریایی استرالیا رها کنند

به گزارش دانش روز،  به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات امریکایی همچنین این موضوع را که این بمب ها خطری برای مردم یا محیط زیست محسوب می شوند، رد کردند.

ناوگان هفتم دریایی آمریکا اعلام کرد دو هواپیما این بمب ها را روز سه شنبه در پارک دریایی تپه های مرجانی در سواحل کوئینزلند انداختند.
ناوگان هفتم دریایی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد: منطقه انتخاب شده برای انجام عملیات در کانال دریایی و در فاصله بسیار زیادی از  تپه های دریایی قرار داشت تا احتمال آسیب رسیدن به این تپه ها – که در فهرست آثار در معرض خطر یونسکو قرار دارند – به کمترین میزان ممکن برسد.
در این بیانیه همچنین آمده است: این بمب ها در عمق ۵۰ تا ۶۰ متری دریا انداخته شدند و خطری برای کشتی ها نیز ندارند.
سخنگوی نیروی دفاعی استرالیا نیز اعلام کرد  این بمب ها  کمترین خطر و تهدید را برای مردم، محیط زیست دریایی یا کشتیرانی در منطقه تپه های دریایی دارند و وزارت دفاع در حال همکاری نزدیک با ارتش آمریکا، ‌دولت استرالیا و سازمان های محیط زیستی است تا مطمئن شود در حال حاضر و در آینده خطری وجود نخواهد داشت.
ناوگان هفتم دریایی آمریکا اعلام کرد مقامات آمریکایی و استرالیایی در پی صدور اعلامیه برای کشتی ها تا زمان مشخص شدن مکان دقیق این بمب ها هستند.
ناوگان هفتم دریایی آمریکا اعلام کرد: این هواپیماها پس از آن که قادر نبودند طی برنامه عملیات آموزشی بمب های خود را بیندازند و سوخت کافی نیز برای بازگشت نداشتند ، این بمب ها را به دریا انداختند.
حدود ۲۸ هزار نظامی آمریکایی و استرالیایی در رزمایش آموزشی در نزدیکی کوئینزلند حضور دارند. این رزمایش در روز ۱۵ ماه ژوئیه آغاز شد و در روز پنجم ماه اوت به پایان می رسد.
منبع: باشگاه خبرنگاران
یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۷
کد خبر : 40465
بازدیدها: 204

پاسخی بگذارید »