شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جمع آوری ۱۲۵ هزار سوال در بانک سوالات/ استفاده از سوالات ۶ عنوان درسی در امتحانات دی ماه

danesheroz دی ۲, ۱۳۹۱ ۰

عبدالامیر عرفی  با اشاره به این پرسش که آیا دانش آموزان هم می توانند در طرح سوال امتحانات نهایی مشارکت کنند؟ اظهار کرد: “سامانه ارزشیابی مطلوب” فرصت هایی را برای بهبود شیوه های ارزشیابی، افزایش مهارت های حرفه ای معلمان در طراحی سوال و ارائه مطلوب فراهم کرده است که این موضوع ظرفیت های مختلفی [&hellip

عبدالامیر عرفی  با اشاره به این پرسش که آیا دانش آموزان هم می توانند در طرح سوال امتحانات نهایی مشارکت کنند؟ اظهار کرد: “سامانه ارزشیابی مطلوب” فرصت هایی را برای بهبود شیوه های ارزشیابی، افزایش مهارت های حرفه ای معلمان در طراحی سوال و ارائه مطلوب فراهم کرده است که این موضوع ظرفیت های مختلفی را شامل می شود.

 

وی با توجه به ظرفیت های مختلف در این بخش تصریح کرد: موضوع دیگری که می توان به آن توجه کرد، بانک سوالات امتحانات سال سوم دبیرستان، فنی وحرفه ای و نظری است.

 

عرفی اضافه کرد: می توان در این موضوع به ورود معلمان کشور زیر نظر گروه های آموزشی و دبیرخانه های دروس، و طرح سوالات مناسب بر طبق هدف های آموزشی کتاب ها اشاره کرد.

 

رییس مرکزسنجش وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه طراحی سوالات باید طبق هدف های آموزشی کتاب ها باشد، خاطرنشان کرد: سوالات طراحی شده در دبیرخانه دروس بررسی می شود و اگر اشکالی در طرح پرسش ها وجود داشت، بر طرف و اگر ایرادی در سوالات نبود شاهد ورود به سایت خواهیم بود.

 

عرفی در پاسخ به این پرسش که تاکنون چه تعدادی سوال در بانک سوالات مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش موجود است؟ گفت: بیش از ۱۲۵هزار سوال در بانک سوالات وجود دارد.

 

وی افزود: دربعضی دروس حدود ۱۰ هزار سوال جمع آوری شده است که از این پرسش ها در امتحانات دی ماه بهره بردیم وهمچنین در خردادماه سال آینده نیز به طور کامل از آن استفاده خواهد شد.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر از ۶ عنوان درسی سوالات موجود در بانک سوالات مرکز سنجش به صورت آزمایشی در امتحانات ماه دی ماه استفاده شده است، اظهار داشت: اگر نتایج این طرح مثبت باشد در خردادماه سال آینده نیز با کمک بانک سوالات و از طریق سوالاتی که در این سامانه جمع آوری شده است، استفاده خواهیم کرد.

 

رییس مرکزسنجش وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که چه تعداد آموزگار در طرح ۱۲۵ هزار سوال مشارکت داشتند، گفت: بیش از ۱۴۰۰ معلم در این طرح نقش داشته اند. این سوالات توسط گروه های آموزشی و دبیرخانه ها بررسی و مورد تایید قرار گرفته است.

 

عرفی همچنین در پاسخ به این پرسش که با توجه به تغییرات محتوای کتاب های درسی آیا این سوالات به روزآوری خواهد شد یا خیر؟ تصریح کرد: به روز شدن سوالات در حال بررسی است. هیئت علمی پرسش های طراحی شده را بر اساس آخرین کتب درسی و تغییرات ایجاد شده در ورژن های کتاب ها مورد بررسی قرار خواهد داد.

 

وی ادامه داد: اگر کتابی تغییر کند طبق اطلاعیه ای که وزارت آموزش و پرورش به مرکز سنجش تحویل می دهد، سوالات قدیم حذف و اقدام به طرح پرسش های جدید می کنیم.

شنبه ۲ دی ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۵
کد خبر : 1558
بازدیدها: 254

پاسخی بگذارید »