چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جلیلی و خلیلیان نیز ثبت نام کردند

atena92 اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
جلیلی و خلیلیان نیز ثبت نام کردند

در پنجمین و آخرین روز ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری تعداد دیگری از نامزدهای شاخص با حضور در ستاد انتخابات کشور نام نویسی کردند

به نقل از واحد مرکزی خبر؛ صادق خلیلیان با ثبت نام در ستاد انتخابات کشور داوطلبی خود را برای نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

سعید جلیلی دبیر شورای امنیت ملی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

محمد شریعتمداری وزیر بازرگانی دولت اصلاحات با حضور در ستاد انتخابات کشور برای نامزدی انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه با ثبت نام در ستاد انتخابات کشور داوطلبی خود را برای نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

منوچهر متکی نام خود را در فهرست داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری یازدهم ثبت کرد.

وی در پاسخ به پرسش های خبرنگاران درخصوص این که با توجه به مشخص شدن نامزدی حجت الاسلام ابوترابی فرد چرا شما نام نویسی می کنید؟ هیچ پاسخی نداد و گفت: در نشست خبری رسمی پاسخ می دهم.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آمده ام تا از ظرفیت دیپلماسی برای امنیت و رفاه ایرانیان بهره برداری کنم.

منوچهر متکی پس از نام نویسی برای نامزدی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران ابراز امیدواری کرد:۲۴خرداد حماسه بزرگ ملت ایران رقم بخورد و ملت با مشارکت گسترده پیام تثبیت قوی تر جایگاه انقلاب و خنثی سازی برخی امیدهای دشمن را محقق کند.

وی گفت: ملت مومن به آرمان های انقلاب بزرگوارتر از آن است که دغدغه تأمین حداقل های معیشتی داشته باشد.

متکی با اشاره به ظرفیت فراوان کشورمان تاکید کرد: نباید به علت بی تدبیری برخی مسئولان ملت در مضیقه باشد.

وی رفاه را حق ملت ایران دانست و گفت: یکی از مهم ترین بحران های کشور وجود تفکر جزیره ای و مدیریت های قبیله ای است که باید آن را برطرف کنیم.

متکی افزود: آمده ام تا منزلت ایران و جایگاه کشورمان را ارتقا ببخشم و با شکوه ترین مناسبات ملت، رهبری و رییس جمهور را به نمایش بگذارم و برای امر خطیر کشورداری از ظرفیت دلسوزان کشور استفاده کنم.

علی اکبر ولایتی برای نامزدی در انتخابات یازدهم ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

مظفر رئیس ستاد انتخاباتی ائتلاف سه گانه و تعدادی از استادان دانشگاه ، ولایتی را در زمان حضور و ثبت نام در ستاد انتخابات کشور همراهی می کردند.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: از مهمترین اولویت های دولتی که تشکیل خواهم داد معالجه مشکلات اقتصادی از قبیل تورم، گرانی و تلاش در جهت ارتقای ارزش پول ملی است.

ولایتی در نشست خبری پس از ثبت نام در ستاد انتخابات کشور افزود: در این باره راه حل های میان مدت و کوتاه مدت را در جهت حل بیکاری و ایجاد اشتغال برنامه ریزی خواهیم کرد، البته مهمترین راه حل ایجاد اشتغال، حمایت از تولید است.

وی در پاسخ به پرسشی در این باره که شما و آقای قالیباف به جمع بندی در ائتلاف سه گانه نرسیده اید؟ گفت: در ائتلاف سه گانه قرار بر این گذاشته شد که هسته ای برای ائتلاف اصولگرایان باشد و اینکه نفر اصلح اصولگرایان از میان ائتلاف سه گانه، پنج گانه و دیگر اصولگرایان معرفی شود و گفتیم بر این میثاق پایبندیم حتی اگر نفری که انتخاب می شود خارج از ائتلاف سه گانه باشد.

ولایتی گفت: اتحاد میان من،‌قالیباف و حداد عادل وجود دارد و امور را مطابق شرایط تصمیم گیری می کنیم و هر سه نفر تصمیم گرفتیم برابر با دیگر اصولگرایان ثبت نام کنیم تا رأی واقعی مردم در نظرسنجی ها مشخص شود، البته قرار ما این است حداکثر مهلت را به خود و سایر اصولگرایان بدهیم و امیدواری ما این است که در نهایت یک نفر از اصولگرایان در انتخابات شرکت کند.

وی در پاسخ به پرسشی در این باره که سال ۸۴ به نفع آقای هاشمی رفسنجانی کناره گیری کردید، اما امسال می گویید چنین قصدی ندارید؟ گفت: به نفع هیچ کس کنار نمی روم و به همان میثاقی که میان اصولگرایان وجود دارد پایبند هستیم.

خبرنگار تلویزیون چین نیز سیاست خارجی دولت آقای ولایتی را در موضوع هسته ای و روابط با دیگر کشورها جویا شد که ولایتی گفت: در رابطه با مسائل سیاست خارجی ۱۶ سال وزیر امور خارجه بودم و اگر حرفی درباره سیاست خارجی می زنم چون تجربه دارم حرفی می زنم که عملی باشد.

وی گفت: کاربرد صلح آمیز انرژی هسته ای را حق خود می دانیم و حفظ می کنیم و رابطه خود را با دیگر کشورها توسعه می دهیم به عبارت دیگر داشتن حق انرژی صلح آمیز هسته ای به معنی منازعه با دیگر کشورها نیست.

ولایتی در پاسخ به پرسش دیگری درباره ائتلاف سه گانه تصریح کرد : پرچم ائتلاف را بنده بلند کردم و بعد از آقایان قالیباف و حداد دعوت کردم و قرار گذاشتیم با دیگر کاندیداهای اصولگرا گفتگو کنیم که این کار ادامه دارد و به نتایج خوبی رسیدیم و از آنجا که یک ماه تا انتخابات فاصله داریم به زودی خبر بهتری از همبستگی اصولگرایان خواهید شنید.

سیداحمد مصطفوی کاشانی با ثبت نام در ستاد انتخابات کشور داوطلبی خود را برای نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.

سید احمد مصطفوی کاشانی فرزند آیت الله سید ابوالقاسم کاشانی از رهبران مذهبی و مبارزان دوران پهلوی اول و اوایل دوران پهلوی دوم است.

مسعود پزشکیان نماینده مجلس شورای اسلامی  و وزیر بهداشت دولت اصلاحات در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

پزشکیان پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فردی قانون گرا هستم.

وی درجمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره رعایت قانون در فرآیندهای انتخاباتی افزود: در همه امور خود را مکلف به اجرای قانون می دانم.

طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه ایا از طرف اصلاح طلبان وارد انتخابات می شوید با رد این مطلب گفت: مستقل آمده ام.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی در پاسخ به این سؤال که آیا به هرنظری که شورای نگهبان راجع به صلاحیت شما بدهد تمکین می کنید؟ گفت: قطعاً همین طور است.

مظاهری درپاسخ به اینکه آیا به مردم قول می دهید درهمه مراحل انتخابات به طور کامل به قوانین موجود پایبند باشید؟ گفت: نه فقط درباره انتخابات بلکه همیشه.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: رسیدگی به وضع معیشت مردم، رفع مشکلات اقتصادی و اصلاح شاخص های اقتصادی از اولویت های برنامه های کاری من است.

طهماسب مظاهری بعد از ثبت نام برای انتخابات ریاست جمهوری یازدهم در نشستی خبری گفت: من برای خدمت به مردم آمده ام.

حجت الاسلام والمسلمین ابوالحسن نواب در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

وی درپاسخ به پرسش خبرنگاران گفت: من رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب هستم و به صورت مستقل وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شده ام.

ابراهیم اصغرزاده عضو اولین دوره شورای اسلامی شهر تهران نام نویسی کرد.

ابراهیم اصغرزاده گفت: هر نظری که شورای نگهبان بدهد تمکین می کنم.

وی گفت: فکر می کنم دفاع از قانون اساسی و حق حاکمیت مردم، اصلی ترین وظیفه شورای نگهبان است.

اصغرزاده تصریح کرد: اگر تشخیص می دهند که صلاحیت ها در آن جهت باید احراز نشود من هم تبعیت می کنم.

این فعال سیاسی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا به مردم قول می دهید که در همه مراحل انتخابات به طور کامل به قوانین موجود پایبند باشید؟ افزود: قطعاً.

اصغرزاده گفت: اصلاً کسی که برای انتخابات ریاست جمهوری می آید  قطعاً هم خودش را شایسته این می داند که از قانون اساسی تمام و کمال و بدون تنازل دفاع کند و هم مجری آن باشد.

وی افزود: کسی که رییس جمهور می شود باید سوگند بخورد و در مقابل رهبری ، ملت و مجلس شورای اسلامی پاسخگو باشد و طبعاً کسانی که در این سطح می آیند قواعد را می پذیرند.

اصغرزاده که خود را اصلاح طلب می نامید گفت : بالاخره ریاست جمهوری یا فرآیندهای انتخاباتی پروتکل های خاص خود را دارد و من هم آنها را می پذیرم.

علی اکبر جوانفکر مشاور مطبوعاتی رییس جمهورهم با حضور در ستاد انتخابات کشور نامزد انتخابات ریاست جمهوری شد.

مشاور مطبوعاتی رییس جمهور گفت: همه باید طبق قانون عمل و از آن تبعیت کنند.

علی اکبر جوانفکر درپاسخ به این پرسش که آیا از نظر شورای نگهبان درباره خود تمکین خواهید کرد؟ افزود: شورای نگهبان هم براساس قانون و ضوابط قانونی برای صلاحیت افراد اعلام نظر می کند.

وی اضافه کرد: بنده پرونده کاملاً درخشان و قابل دفاع در۳۲سال خدمت دارم و شورای نگهبان حتماً آن را بررسی و براساس ضوابط قانونی اعلام نظر می کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در همه فرآیند انتخاباتی قانون را رعایت خواهید کرد؟

طبیعیست هر کسی که به صحنه می آید با احترام ، تعهد و پایبندی به قانون می آید و قوانین موضوعه جمهوری اسلامی ایران را قبول دارد که می آید.

محمد حسن ابوترابی فرد بود که نام خود را در کنار دیگر رقبای انتخاباتی ریاست جمهوری قرار داد.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت یازدهم باید دولت پاسخگو به معنای واقعی کلمه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد پس از نام نویسی برای نامزدی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران با اشاره به برخی از سوابق کاری خود از جمله حضور در چهار دوره مجلس شورای اسلامی افزود: با اعتقاد به ضرورت مدیریت مبتنی بر برنامه و اسناد بالادستی نظام و نگاه به سیاست های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و برنامه توسعه و قانون بودجه سالانه کشور باید مسیر حرکت را برای رسیدن به پیشرفت و عدالت در عالی ترین سطح ممکن آن فراهم کرد.

وی گفت: می توان با الهام از سیاست های کلی و اسناد بالادستی و حرکت براساس سیاست های اجرایی تدوین یافته و استفاده از ظرفیت مدیریتی، علمی و کارشناسی ارزشمند کشور و کنار گذاشتن نگاه های تنگ حزبی، جناحی و گروهی و با نگاه مبتنی بر عقلانیت و مبانی انقلاب راه را برای حضور سلایق سیاسی معتقد به مبانی انقلاب در عرصه اداره کشور فراهم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد تاکید کرد: باید نخبگان احساس کنند در مدیریت کشور نقش موثر دارند و قوای سه گانه نیز باید زیر چتر رهبری نظام در مسیر پیشرفت نظام و در راستای مبارزه جدی با فساد و تبعیض حرکت کنند.

وی گفت: باید با حرکت منطقی و مشارکت نخبگان سیاسی و با اتکاء بر خرد جمعی و اعتقاد به قانون مداری و پایبندی به اصول و مبانی نظام و انقلاب و فرهنگ ملی راه را برای مبارزه با فساد فراهم کرد.

حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد با بیان این که در دهه های گذشته برای تقویت زیر ساخت های اقتصادی کشور بیش از هزار میلیارد دلار سرمایه گذاری کردیم، گفت: مدیریت اجرایی در دولت یازدهم باید امکان استفاده از این ظرفیت ها را برای خلق ثروت و تبدیل اقتصاد ایران به اقتصاد بزرگ فراهم کند.

وی تاکید کرد: باید با مدیریت درست منابع و مدیریت صحیح مصرف و انضباط مالی، راه را برای فعالیت درست شبکه نظام اداری کشور هموار و با اعتماد به صاحبان اندیشه برای برون رفت از مشکلات نقشه راه صحیح را تعریف کنیم.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همچنین بر لزوم همکاری دولت یازدهم با مجلس تاکید و اضافه کرد: مجلس باید به عنوان نهاد نظارتی بر حسن انجام امور نظارت داشته باشد و رئیس دولت را برای مبارزه با فقر، فساد و تبعیض یاری دهد.

وی گفت: در دولت یازدهم حتی یک تصمیم که مورد حمایت نخبگان علمی نباشد، اتخاذ نخواهد شد و همه تصمیمات باید با الهام از آموزه های قرآن، مبتنی بر علم، اخلاق و ارزش های متعالی اسلامی باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد ادامه داد: به طور مستمر در جمع دانشجویان و اعضای هیئت علمی قرار خواهم گرفت و به سوالات پاسخ خواهم داد.

وی گفت: دهه چهارم باید دهه تحقق آرمان های رهبر معظم انقلاب و دهه پیشرفت و بسط عدالت در جامعه باشد.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد اضافه کرد: آینده متعلق به ملت ایران و متعلق به اندیشه های حکیمانه و مترقی رهبر معظم انقلاب است.

محمد باقر قالیباف با حضور در ستاد انتخابات کشور در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره قانون گرایی گفت: برای اجرای قانون آمدیم و اجرای قانون برای همه از جمله مسئولان واجب است.

وی درباره این که آیا از نظر شورای نگهبان تمکین خواهید کرد؟ تصریح کرد: فصل الخطاب همه ما قانون است.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری یازدهم گفت: اعتقاد دارم نظام اسلامی امروز فرصتهای بسیار کلیدی در حوزه روابط دیپلماتیک در اختیار دارد و بنده در صورت در اختیارداشتن مسئولیت با سرعت بیشتری برای حل موضوعات هسته ای اقدام می کنم.بگزارش خبرنگار  محمدباقر قالیباف پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری در نشست خبری افزود: برخی اوقات دیپلماسی با سیاست خارجی اشتباه می شود؛ سیاست خارجی مربوط به همه ارکان نظام است و سیاست های کلان آن را مقام معظم رهبری مشخص می کنند و رئیس دولت می تواند در تنظیم این سیاست ها نقش ایفا کند و سپس تمام نقش را در حوزه دیپلماسی و وزارت خارجه به اجرا درآورد.وی گفت: در موضوع هسته ای تا آنجا که بحث عزتمان مطرح باشد در چارچوب قوانین پیگیری خواهم کرد.

جواد اطاعت از نمایندگان سابق اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم نام نویسی کرد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: موضوع اجماع در دستور کار جلسات امروز و امشب شورای راهبردی اصلاح طلبان قرار دارد.

اطاعت اضافه کرد: تابع خرد جمعی و تصمیم شورای راهبردی اصلاحات هستم و نتیجه اجماع را می پذیرم.

جواد اطاعت پس از نام نویسی برای نامزدی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود:

با رویکرد اصلاح طلبانه آمده ام تا با تشکیل دولت خردگرایی ، صنعت و اقتصاد کشور را از بحران نجات و اشتغال و تولید و کسب ثروت را افزایش دهم و سیاست خارجی ایران را از رویکردهای غیرعلمی رهایی ببخشم .

داود احمدی نژاد با حضور ستاد انتخابات کشور ثبت نام کرد.

داوود احمدی نژاد پس از ثبت نام و اعلام نامزدی خود برای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: شورای نگهبان در جایگاه قانونی است و هر چه بگوید نه تنها بنده بلکه همه باید از آن تمکین کنند.

وی پس از ثبت نام افزود: شورای نگهبان فصل الخطاب است و هر نظری ارائه دهد همه باید از آن تمکین کنند و احترام بگذارند چرا که اگر کسی به قانون احترام نگذارد هرج و مرج ایجاد می شود.

داوود احمدی نژاد همچنین درباره انگیزه خود برای ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: حضور من در اینجا و ثبت نام جز خدمت نمی تواند باشد.

وی افزود: اگر خداوند این توفیق را داده باشد به دنبال خدمت هستیم چرا که تا کنون شش رئیس جمهور امده و رفته اند اما آن که خدمتگزار بود ماندگار شد و در دلها ماند همچون شهید رجایی.

وی گفت: آنان که خدمتگزار نبودند از ذهن ها محو شدند، به هر حال باید از خدا بخواهیم که خدمتگزار این ملت فهیم، انقلابی و هوشیار باشیم.

پرویز کاظمی، وزیر اسبق رفاه و تامین اجتماعی با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از مشکلات کشور، مدیریت بله قربان گوست که این تفکر باید از جامعه رخت ببندد.

کاظمی پس از نام نویسی برای نامزدی ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران درباره علت وارد شدنش به این عرصه گفت: در هر زمانی که جمهوری اسلامی نیاز به حضور امسال من داشته باشد باید حضور یابم و جامعه امروز به ارائه توانمندی ها و رشد و شکوفایی نیاز دارد.

وی اضافه کرد: مدیران کشور باید احساس کنند به اظهارنظرشان توجه می شود و اگر چنین فضایی ایجاد نشود رکود پیش می آید.

کاظمی تاکید کرد: باید فضایی پیش بیاید که صاحب نظران در عرصه باشند و عقل و خرد جایگزین شعار شود.

وی بر لزوم ایجاد آرامش در بازار کسب و کار و برنامه ریزی مناسب برای فردای بهتر و پرهیز از روزمره گی و پرهیز از تغییر پی در پی مقررات تاکید کرد.

کاظمی همچنین بر لزوم ایجاد امنیت برای سرمایه گذاران و بازگشت ادبیات و رفتار فاخر در مجموعه تصمیم گیران قوه مجریه تاکید و اضافه کرد: رفتار ما باید در شأن نظام جمهوری اسلامی ایران باشد.

وزیر رفاه دولت نهم ادامه داد: باید زمینه مناسب برای ارائه نظرات مختلف و نقد رسانه ها فراهم شود و همچنین باید از دادن وعده های غیر واقعی بپرهیزیم.

کاظمی در پاسخ به این پرسش که چرا در دولت نهم استعفا داده اید؟ گفت: در زمان پیوستنم به دولت تفکرم این بود که از توانمندی های کسانی که پایبند به اصول و ارزش ها هستند و همچنین از کارشناسان استفاده می شود اما با رفتارهایی که دیدم متوجه شدم این مسیر، مسیر سازندگی نیست و ما را به اهداف نهایی و غایی نخواهد رساند.

داوطلب نامزدی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره این که آیا نظر شورای نگهبان را تمکین می کنید؟، افزود: تابع رأی و نظر شورای نگهبان هستم.

پرویز کاظمی اردکانی وزیر رفاه دولت نهم ، تمکین به قانون را وظیفه هر مسئولی دانست.

وی پس از ثبت نام گفت: با توجه به  این که مقام معظم رهبری امسال را سال حماسه سیاسی و اقتصادی نامگذاری کرده اند بهتر است شورای نگهبان طوری عمل کند تا حضور پرشور مردم را در انتخابات داشته باشیم.

وی افزود : صیانت از قانون و حفظ آن وظیفه همه است و اگر موردی پیش آمد که فرایندهای قانونی مانع اجرای کار شد باید طوری عمل کنیم که قانون زیر سوال نرود

محمد علی آبادی رییس کمیته المپیک پس از ورود به ستاد انتخابات کشور به دلیل ناقص بودن مدارکش ثبت نام نکرد.

وی هنگام خروج از ستاد انتخابات گفت: فعلاً تصمیمم تغییر کرده است

درچهار روزگذشته درمجموع ،۳۶۶ نفر برای داوطلبی نامزدی انتخابات ریاست نام نویسی کردند که از این تعداد ۱۲ نفر خانم اند.

نام نویسی داوطلبان نامزدی ریاست جمهوری ساعت ۱۸ امروز به پایان می رسد.

شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۱
کد خبر : 16493
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »