چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر کل دفتر انتشارات کمک آموزشی گفت:

جلوگیری از انتشار کتاب‌های کمک آموزشی غیراستاندارد توسط وزارت ارشاد

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
جلوگیری از انتشار کتاب‌های کمک آموزشی غیراستاندارد توسط وزارت ارشاد

مدیر کل دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش خواستار جلوگیری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انتشار کتاب‌های کمک آموزشی غیراستاندارد شد

به نقل از پانا؛ محمد ناصری در خصوص ورود کتاب های غیراستاندارد به مدارس، اظهار کرد: کتاب های کمک آموزشی به دو دسته تقسیم می شوند؛ بخش اول آن دسته از کتاب هایی است که ابتدا مجوز انتشار از وزارت ارشاد دریافت کرده اند و پس از آن بر اساس مصوبه ۸۲۸ شورای عالی آموزش و پرورش از فیلترینگ وزارت آموزش و پرورش عبور کرده و چنانچه مورد تائید قرار گیرد، به مدارس معرفی می شوند.

 

وی ادامه داد: بخش دوم کتاب هایی است که پس از دریافت مجوز انتشار از سوی وزارت ارشاد، توسط کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مجوز ورود به مدارس را کسب نمی کنند و تنها روانه بازار کتاب شوند.

 

مدیر کل دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: مشکلاتی که در این زمینه وجود دارد این است که کتاب هایی که مورد تائید قرار نمی گیرند به راحتی در بازار کتاب در دسترس دانش آموزان قرار می گیرند و این در حالی است که این کتاب ها فاقد استانداردهای لازم هستند.

 

ناصری افزود: در این باره جلساتی با مسئولان وزارت ارشاد داشتیم و از آن ها خواستیم در حوزه نظارت بر انتشار کتاب های کمک آموزشی نیز حساسیت بیشتری داشته باشند و ساز و کارهای داوری خود را تغییر دهند و در این باره کارشناسان خبره آموزش و پرورش نیز حاضر به همکاری هستند.

 

مدیرکل دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه وزارت ارشاد باید جلوی انتشار کتاب های کمک آموزشی غیراستاندارد را بگیرد، گفت: وزارت ارشاد می خواهد آموزش و پرورش ممیزی کتاب های کمک آموزشی را به عهده بگیرد اما این وظیفه ما نیست و این مسئله از وظایف ذاتی وزارت ارشاد به شمار می آید.

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲
کد خبر : 12843
بازدیدها: 182

پاسخی بگذارید »