شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جلسه سوم دادگاه بانک آریا برگزار شد

danesheroz2 تیر ۵, ۱۳۹۲ ۰
جلسه سوم دادگاه بانک آریا برگزار شد

دانش روز: جلسه سوم بانک آریا صبح امروز در دادگاه انقلاب برگزار شد و قرار است تا دو هفته آتی حکم متهمین بانک آریا از متهم ردیف اول مه‌آفرید خسروی تا متهم ردیف آخر صادر شود

به گزارش دانش روز،  حدود ۳ سال پیش، گروه آریا پس از اخذ مجوز از بانک مرکزی اقدام به پذیره نویسی برای ایجاد بانک آریا توسط یکی از شعب بانک ملت کردند ولی بعد مشخص شد که کارمندان این شعبه با “بانک آریا” تبانی کرده و تمامی سهام را به دوستان و کارمندان شرکت “امیرمنصور آریا” فروخته‌اند.

این اقدام همراه با آغاز رسیدگی به پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی بود که موجب توقف فعالیت این بانک تازه تاسیس شد. هرچند که بعد از دو سال مطالبات مشتریان بانک در حال پرداخت است ولی آغاز محاکمه متهمان بانک آریا برگ جدیدی از پرونده فساد بزرگ بانکی رو می‌کند.

اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده متهمان بانک آریا ۳۱ اردیبهشت به ریاست قاضی احمدزاده در شعبه اول دادگاه انقلاب با حضور مه‌آفرید امیر خسروی برگزار شد و جلسه دوم نیز که قرار بود به اتهام باقی متهمین در ۵ خرداد۹۲ تشکیل شود به دلیل رسیدگی‌های بیشتر توسط قاضی این جلسه برگزار نشد.

سومین جلسه متهمین بانک آریا صبح امروز ۵ تیر با حضور ۴ نفر از متهمین بانک آریا و وکلای آنان با قضاوت قاضی احمدزاده و قرائت دفاعیه برگزار شد.

اتهام متهمان بانک‌اریا از پولشویی، معاونت در پولشویی و اخلال در نظام اقتصادی است اما طبق اقرار تمامی متهمان این پرونده، مقصر اصلی این امر متهم ردیف دوم بوده و تمامی پول‌های واریزی به حساب کارمندان بانک آریا و همچنین برداشت آن توسط وی صورت گرفته است.

قاضی پرونده یک جلسه دیگر به متهمین برای دفاع از اتهام خود فرصت داده و البته قرار است تا دو هفته آتی برای تمامی متهمین این پرونده از مه‌آفرید خسوی تا متهم ردیف آخر حکم صادر شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۳۱
کد خبر : 32195
بازدیدها: 258

پاسخی بگذارید »