شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جلسه ساماندهی سازمانهای مردم نهاد در البرز

danesheroz1 شهریور ۱۰, ۱۳۹۲ ۰
جلسه ساماندهی سازمانهای مردم نهاد در البرز

دانش روز: جلسه ساماندهی سازمانهای مردم نهاد استان البرز به ریاست ناصر رجبی معاون سیاسی- امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در سالن شهدای البرز استانداری تشکیل شد

به گزارش دانش روز، در این جلسه که به ریاست ناصر رجبی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری و جانشین رئیس هیات نظارت بر سمنهای استان و با حضور مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و مسوولان و نمایندگان دستگاههای متولی برگزار گردید ،عملکرد سازمانهای مردم نهاد استان البرز و چگونگی روند فعالیت این موسسات وآسیبها و فرصت ها در حوزه کارکردی سازمانهای مردم نهاد مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست معاون سیاسی، امنیتی و انتظامی استانداری البرز، بر ضرورت و اهمیت ساماندهی سازمانهای مردم نهاد تاکید کرده و اظهار داشت: با تقویت این سازمانها که حلقه های متصل و بلا واسطه با لایه های مختلف جامعه هستند، هم افزایی موثری در حوزه مدیریت کشور پدید می آید.

ناصر رجبی، در ادامه افزود:ایجاد شرایط لازم و متناسب با مسائل استان برای فعالیت موثر سازمانهای مردم نهاد بسیار ضروری است.

دراین نشست ، مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز با تبیین ظرفیت سازمانهای مردم نهاد در تعدیل وظایف سنگین دولت و ضرورت توسعه این سازمانها، اظهار داشت: بهره گیری دقیق و اصولی از توان این سازمانها موجب فرصت سازی برای دولت در امر رسیدگی به مسائل کلان و کلیدی است.

عسگری در ادامه عدم نظارت بر عملکرد سمن ها را از آسیب های جدی در روند فعالیت موسسات مردمی برشمرد و افزود: بی توجهی به موضوع ساماندهی سازمانهای مردم نهاد، موجب خدشه  آسیب به اعتماد عمومی است و می تواند خسارات اجتماعی فراوانی را به جای گذارد.

مدیر کل امور اجتماعی استانداری البرز و دبیر هیات نظارت بر سمنهای استان، در این نشست از آماده سازی طرح جامع آموزش متولیان سازمانهای مردم نهاد توسط اداره کل متبوع خود خبر داد و گفت: در صورت تصویب و اجرای این طرح، عملکرد سمنها شفافیت و شتاب بیشتری خواهد گرفت.

تهیه بانک اطلاعاتی دقیق از سمنهای استان، ضرورت تدوین دوره های آموزشی جهت توانمندسازی سمنها و همچنین برنامه ریزی برای هماهنگی دستگاههای مرجع صدور مجوز، از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکشنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۶
کد خبر : 56096
بازدیدها: 223

پاسخی بگذارید »