پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جلسه حدادعادل و لاریجانی برای تعامل با دولت یازدهم

danesheroz1 تیر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
جلسه حدادعادل و لاریجانی برای تعامل با دولت یازدهم

دانش روز: رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس از جلسه مشترک با رئیس مجلس شورای اسلامی برای تعامل بیشتر دو فراکسیون اصولگرایان و رهروان ولایت با دولت یازدهم خبر داد

به گزارش دانش روز، غلامعلی حداد عادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس از جلسه مشترکش با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون رهروان ولایت خبر داد.

وی با بیان اینکه جلسه با لاریجانی جلسه خوبی بود، گفت: بعد از مدتها توانستیم با یکدیگر جلسه ای بگذاریم و صحبت هایمان بیشتر حول تعامل با دولت آینده و همفکری بیشتر دو فراکسیون با یکدیگر بود.

حداد عادل در پاسخ به این سئوال که آیا بحثی در خصوص یکی شدن دو فراکسیون مطرح نشد، خاطر نشان کرد: چنین بحثی در جلسه دیروز مطرح نبود.

وی تصریح کرد: قرار شد دو فراکسیون در جهت اهداف مشترک با یکدیگر و تعامل با دولت یازدهم در صورت لزوم جلسات مشترکی داشته باشند.

دبیر کل جمعیت ایثارگران گفت: بهترین تصمیم برای ریاست مجلس این است که داوطلب ریاست خودشان با هم به تفاهم برسند.

حسین فدایی نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی در حاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که از میان دو گزینه لاریجانی و حدادعادل چه کسی رئیس مجلس هشتم خواهد شد، گفت: سازوکار مناسب برای ریاست مجلس به تفاهم رسیدن دوستان است و تفاهم بین این دو نفر باعث می‌شود که هزینه‌ها به حداقل برسد.

وی افزود: در صورت عدم تفاهم، طبعا مجمع اصولگرایان در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

دبیر کل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی با بیان اینکه مجمع فراکسیون اصولگرایان در زمینه هیئت رئیسه مجلس هشتم دو جلسه خواهد داشت، گفت: اولین جلسه قبل از ۷ خردادماه و دومین جلسه آن بعدازظهر روز اول کاری مجلس هشتم خواهد بود.

فدایی در پاسخ به این سوال که آیا آقایان لاریجانی و حدادعادل تاکنون در خصوص ریاست مجلس با هم جلسه داشته‌اند، گفت: برای ریاست مجلس مذاکراتی انجام شده و نتیجه این بود که حدادعادل و لاریجانی تفاهم کردند که در مجمع فراکسیون اصولگرایان صحبت کرده و برنامه‌های خود را ارائه کنند تا در همان جا مجمع متناسب با برنامه‌ها و دیدگاههای آنها تصمیم‌گیری کنند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نایبان رئیس مجلس هشتم گفت: تاکنون عده‌ای همچون محمدرضا باهنر، محمدحسن ابوترابی، اسدالله بادامچیان، شهاب‌الدین صدر، حسن غفوری‌فرد و ابراهیمی نامزدی خود را برای نواب ریاست مجلس اعلام کردند البته تا انتخاب نواب زمان زیاد است و امکان نامزدی برخی دیگر از دوستان نیز وجود دارد.

منتخب مردم تهران در مجلس هشتم در پاسخ به این سوال که چرا در چهارمین کنگره جمعیت ایثارگران از لاریجانی برای حضور دعوت نشده گفت: در این کنگره از آقای حدادعادل و لاریجانی دعوت کردیم اما آقای لاریجانی خودش شرکت نکرد.

وی افزود: ما هر دوره ریاست مجلس را برای سخنرانی در کنگره دعوت می‌کنیم در دوره قبل نیز از آقای کروبی برای سخنرانی دعوت کردیم.

فدایی در خصوص عدم حضور احمدی نژاد در این کنگره گفت: نمی‌خواهیم رئیس جمهور جنبه حزبی و رنگ حزبی بگیرد. البته ایشان از اعضای هیئت موسس جمعیت ایثارگران هستند.

منبع:مهر و فارس

 

 

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۱۹:۱۲
کد خبر : 40793
بازدیدها: 243

پاسخی بگذارید »