شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز:

جشن ولادت حضرت معصومه(س)در امامزاده طاهر کرج

danesheroz1 شهریور ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
جشن ولادت حضرت معصومه(س)در امامزاده طاهر کرج

دانش روز: جشن ولادت حضرت معصومه (س) و روز دختر امروز با مشارکت بسیج خواهران ناحیه امام هادی(ع) کرج و مسئولین فرهنگی امام زاده طاهر در این مکان مقدس برگزار شد

به گزارش دانش روز، امروز ۱۶ شهریور مصادف با ولادت  حضرت معصومه(س) و روز دختر جشنی با محوریت عفاف و حجاب با همکاری مسئولین فرهنگی امام زاده طاهر کرج و بسیج خواهران امام هادی (ع) و حضور بسیج نواحی ۴۱۴ عفاف، ۴۱۶حضرت زینب و ۴۱۲ حجاب در آستان مقدس امام زاده طاهرکرج( مهرشهر) برگزار شد.

IMG_4106

این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط یکی از برادران آغاز شد.

IMG_4119

در ادامه مجری این برنامه خانم زهره یوسفی از برکات این روز مبارک مطالبی عنوان کرد و اظهار داشت خانم ها در ۲ جایگاه معنوی بسیار مهم قرار دارند یعنی مادر و دختر که امروز به نام دختر مزین شده و در قران نیز به این مهم اشاره شده است.

IMG_4135

خانم نقی زاده طلبه حوزه علمیه کرج در این جشن به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: حضرت معصومه (س) دارای مقامی بسیار والاست چرا که دختر معصوم، خواهر معصوم و عمه معصوم است. نام اصلی ایشان فاطمه کبری است اما چون بسیار پاک و مصوم بود و بسیار اهل عبادت بودند برادر بزرگوارش امام رضا (ع) برایشان لقب معصومه را انتخاب کردند.

خانم نقی زاده در ادامه از کرامات وشان معنوی این معصوم مطالبی را عنوان کرد و گفت: علامه طباطبایی در دوره کهولت همیشه قبل از افطار به زیارت حرم حضرت معصومه می رفت و تا حرم مبارک ایشان را زیارت نمی کردافطار نمی کرد و بیان کرد یکی از معجزات این معصوم از زبان احمد حنیف آمریکایی نقل شده که وی گفت: من یک رقاص بودم و بعد از ازدواج با همسرم هر دو به اسلام رو آوریدم وبه ایران اسلامی آمدیم من دارای ۴ فرزند بودم که فرزند چهارمم دچار یک بیماری شد بطوریکه متخصصین بیماری وی را صعب العلاج دانستند یک روز که بسیار نگران بودم با تعاریفی که از این معصوم شنیدم به حرم حضرت معصومه رفتم و برای سلامتی فرزندم دعا کردم وقتی به خانه بازگشتم دیدم این معصوم بزرگوار فرزندم را شفا داده و فرزندم سالم و سرحال بود.

خانم نقی زاده در خاتمه سخنانش به این مهم اشاره داشت اکنون که اغاز دهه کرامت هستیم نباید دست خالی این روزهای مبارک را سپری کنیم و باید با توسل به اهل بیت و حضرت معصومه(س) و برادر بزرگوارش یه آنچه که میخواهیم برسیم.

در ادامه این برنامه آقای جلال قلعه ای اشعاری در وصف این معصوم و عفاف و حجاب سرودند.

در پایان این جشن از دختران نخبه بسیجی پایگاه های ۴۱۶ زینب، ۴۱۴ عفاف و ۴۱۲ حجاب تقدیر به عمل آمد و از سوی خانم افتخاری مسئول بسیج دفتر سپاه امام هادی کرج و خانم حسنی مسئول فرهنگی در امام زاده طاهر کرج هدایایی به آنها داده شد که اسامی این نخبگان دختر بسیجی به شرح ذیل می باشد.

IMG_4182

حوزه ۴۱۶ زینب:

خانم افسانه اسلامی ، شاعر

نگار جوهر کش، شاعر

زهره کریمی، تکواندو کار

حوزه ۴۱۴ عفاف:

شقایق فتحی، کاراته کار

مریم رئیسی، نخبه  بسیجی

حوزه ۴۱۲ حجاب:

مهشید اصحابی، نخبه فرهنگی – نویسنده

الهام محمدی، نخبه ورزشی

فائزه محمد زاده، حافظ قران کریم

مبینا محمد زاده،  نخبه فرهنگی – نویسنده

اما در حاشیه این مراسم به سراغ یکی از نخبگان بسیجی حوزه ۴۱۲ حجاب رفتم و با وی مصاحبه ای کوتاه داشتم که در ادامه می خوانید:

Picture

خانم مهشید اصحابی خودتان را برای ما معرفی کنید:

مهشید اصحابی هستم متولد ۱۳۷۰ و ۵ سال است که در زمینه نویسندگی فعالیت دارم و هم اکنون دانشجوی کارشناسی فیزیک هستم و تاکنون با مجله کیهان بچه ها و سلام بچه ها همکاری دارم و هم اکنون نیز در خدمت سپاه کرج می باشم.

چقدر ائمه اطهار در موفقیت هایتان و فعالیت فرهنگی شما تاثیرداشتند؟

من تمام زندگی ام در گرو توسل به ائمه اطهار بوده و همواره موفقیت هایم را مدیون الطاف مادرم فاطمه زهرا می باشم و امروز نیز مورد لطف حضرت معصومه (س) قرار گرفتم و توانستم برگ موفقیت دیگری را در دفتر زندگی ام ورق بزنم.

بزرگترین هدف شما در زندگی چیست؟

مقدس ترین هدفم در زندگی همواره این بوده که یکی از بندگان لایق حضرت حق باشم و بتوانم در پناه یزدان در ردیف یکی از نویسندگان ماندگار ایران اسلامی قرار بگیرم و به عنوان یک دختر در کشوری اسلامی پله های موفقیت را طی کنم.

صحبت شما با دختران ایران اسلامی در این روز مبارک چیست؟

هیچگاه در زندگی توکل به خدا را فراموش نکنند و به لطف این روز عزیز همواره حضرت معصومه(س) را الگوی خود قرار دهند و با کسب بهترین هنر ها نام خود را به عنوان یک هنرمند جاودانه کنند.

خبرنگار دانش روز: گلاویژاصحابی

شنبه ۱۶ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۹
کد خبر : 58301
بازدیدها: 706

پاسخی بگذارید »