چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

همزمان با هفته درختکاری

جشن همیار طبیعت در البرز برگزار شد

danesheroz اسفند ۱۶, ۱۳۹۱ ۰
جشن همیار طبیعت در البرز برگزار شد

همزمان با هفته درخت‌کاری ظهر امروز جشن همیار طبیعت در این البرز برگزار شد

معاون منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز ظهر امروز در مراسم جشن همیار طبیعت که در دبستان شهدای نصیری این استان برگزار شد، اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، هفته منابع طبیعی امسال با شعار منابع طبیعی و سرمایه ملی اجرایی شده است.

اسماعیل صدیقی ادامه داد: هفته منابع طبیعی فرصت بسیار مناسبی است تا اهمیت منابع طبیعی و گونه‌های مختلف گیاهی برای مردم و به ویژه نسل امروز بازگو شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: نقش و اهمیت منابع طبیعی را باید با برنامه‌ریزی‌های اساسی برای مردم بازگو کرد و آنان را با روش‌های نگهداری و چگونگی استفاده بهینه از این منابع آشنا کرد.

وی افزود: در این راستا با توافق به عمل آمده بین ادارات کل منابع طبیعی و آبخیزداری و آموزش و پرورش استان البرز، برنامه‌های ویژه در مدارس از جمله انتخاب همیاران طبیعت به اجرا درآمده است.

صدیقی، پیشگیری از تخریب منابع طبیعی، ساخت و سازهای غیرمجاز، تصرف اراضی و آلودگی محیط طبیعی و تخریب فضای سبز و جنگل‌ها و همچنین جلوگیری از آلودگی آب، هوا و خاک را از مهم‌ترین اهداف طرح همیاران طبیعت دانست.

وی با اعلام اینکه تاکنون دانش‌آموزان بسیاری در این طرح شرکت کردند و کارت همیار طبیعت برای آنان صادر شده است، اذعان داشت: ارائه آموزش‌های مفید در زمینه فضاهای سبز و منابع طبیعی به دانش‌آموزان از مهم‌ترین اهداف اجرای این طرح است.

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۵:۴۱
کد خبر : 8878
بازدیدها: 263

پاسخی بگذارید »