پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جشن شهرستان شدن فردیس برگزار شد/ واکنش عربیان به اظهارنظرهای غیرموافق

danesheroz2 تیر ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
جشن شهرستان شدن فردیس برگزار شد/ واکنش عربیان به اظهارنظرهای غیرموافق

دانش روز: جشن ارتقای منطقه فردیس به فرمانداری در حالی برگزار شد که استاندار البرز در سخنانی در پاسخ به اظهار نظرهای غیرموافق، طرح تصویب این شهرستان را مبتنی بر نظرات کارشناسی دانست.

به گزارش دانش روز، جشن تبدیل “فردیس” به شهرستان با حضور استاندار البرز، نمایندگان مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی، جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم شامگاه دوشنبه در مسجد صاحب الزمان(عج) انبار نفت فردیس برگزار شد.

طی این مراسم استاندار البرز در واکنش به برخی اظهار نظرها مبنی بر غیرکارشناسی بودن تصویب شهرستان فردیس، اظهار داشت: اگر افرادی در خصوص شهرستان شدن فردیس نظری دارند و موافق این ارتقاء ساختاری نیستند، نظرشان محترم است و از اینجا اعلام می شود که این ارتقاء مبتنی بر نظرات کارشناسی بوده است.

عربیان در ادامه تصریح کرد: بی شک سطح امکانات و ارائه خدمات نیز با ارتقاء ساختاری این شهرستان بیشتر خواهد شد و از این به بعد شهرستان فردیس هویت مستقلی پیدا خواهد کرد و در استمرار حیات آن برکات فراوانی نصیب ساکنان خواهد شد.

وی گفت: همانگونه که ساکنان استان البرز نسبت به این استان تازه تاسیس تعلق خاطر دارند، به طور قطع مردم فردیس نیز از مستقل شدن این منطقه شادمان هستند.

وی در جشن شادی مردم شهرستان فردیس تحقق این آرزوی دیرینه را پیگیری به جد و بی دریغ مسئولان استان به خصوص فردی اثر گذار در بدنه دولت دانست و گفت: تلاش های دبیر هیئت دولت و اهتمام ویژه ایشان موجب ارتقاء ساختاری شهرستان فردیس شد و این همت جای قدردانی دارد.

بودجه جدا و فرمانداربه زودی معرفی می شود

عربیان در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نحوه تخصیص بودجه شهرستان فردیس نیز گفت: هنوز نیز بودجه سال جدید ابلاغ نشده اما به محض ابلاغ سهم بودجه شهرستان فردیس از کرج مجزا خواهد شد.

وی اعلام کرد: در اولین فرصت فرمانداری، بخشداری مرکزی و بخشداری مشکین دشت در شهرستان فردیس استقرار خواهد یافت.

عربیان ادامه داد: در مدت زمان کوتاهی با استقرار فرمانداری به مرور ادارات شهرستانی مستقر خواهد شد.

استاندار البرز گفت: از تمام مسئولان، نمایندگان مردم در مجلس، اعضای شورای شهر و شهرداری نیز توقع بیشتری است که برای استقرار فرمانداری و بخشداری ها همانند شهرستان شدن فردیس همت مضاعفی داشته باشند.

ضریب امنیتی شهرستان فردیس ارتقا می یابد

عربیان در ادامه  اظهار داشت: با شهرستان شدن فردیس نیروی انتظامی نیز به شکل مستقل شهرستانی ادامه فعالیت خواهد داشت و این امر افزایش شاخص های امنیتی را موجب می شود.

فرماندار شهرستان فردیس به زودی معرفی می شود

استاندار البرز در پایان و در پاسخ به سؤالات خبرنگاران و درخواست مردم مبنی بر معرفی هر چه سریع تر فرماندار شهرستان فردیس اعلام کرد: با فراهم شدن بسترهای لازم و استقرار ساختمان فرمانداری، به زودی فرماندار این شهرستان جدید معرفی می شود.

همچنین سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردیس در این مراسم به نمایندگی از مردم این منطقه از توجه دولت به فردیس قدردانی کرد.

حجت الاسلام شمس الله فلاح افزود: انتظار می رود در اسرع وقت فرمانداری ادارات این شهرستان تازه تاسیس فعال شوند.

وی گفت: انتخاب شورای شهر و شهرداری مستقل از خواسته های مردم فردیس است.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی فردیس اظهار داشت: مردم و مسئولان برای آبادانی شهرستان تازه تاسیس فردیس باید دست به دست همدیگر دهند.

منبع: مهر

سه شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۲ - ۱۶:۳۰
کد خبر : 36141
بازدیدها: 207

پاسخی بگذارید »