شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

گزارش اختصاصي دانش روز از:

جشن شکوفه های استان البرز

danesheroz7 شهریور ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
جشن شکوفه های استان البرز

دانش روز: مراسم جشن شکوفه های استانی در مدرسه شهید علافی ها برگزار شد

به گزارش دانش روز، صبح امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۲-۹۳ مراسمی به نام جشن شکوفه ها در سطح استانی در مدرسه پسرانه شهید علافی ها برگزار شد. جشن شکوفه های امسال نیز مانند هر سال با حضور دانش آموزان سال اولی که با علاقه و اشتیاق فراوان دست در دست مادران و پدران خود بودند رنگ و بویی خاص به خود گرفته بود. دانش آموزانی که به همت مسئولین اداره کل آموزش پروش استان البرز و همکاری اداره آموزش پرورش ناحیه ۱ کرج روز خاطره انگیزی را تجربه کردند.

مراسم با تلاوت آیاتی از قرآن مجید ، سرود جمهوری اسلامی ایران و خیر مقدم پرسنل مدرسه شهید علافی ها به دانش آموزان کلاس اولی ، خانواده های آن ها  و مسئولینی که در مراسم حضور داشتند ، آغاز شد. و با صحبت های مسئولین استانی آموزش و پرورش استان البرز با حاضرین در جشن ادامه یافت ،

امیدواریم امروز در ذهن کلاس اولی ها بماند

علی حجر گشت مدیریت آموزش پرورش ناحیه یک کرج اولین مسئولی بود که به روی سن دعوت شد ، وی سخنان خود را با عرض خیر مقدم به تمامی کسانی که در جشن شکوفه های استان البرز حضور به هم رسانده بودند آغاز کرد. سپس با اشاره به این که امروز روز خاطره انگیزی برای دانش آموزان و خانواده هایشان خواهد بود ، گفت: تمام تلاش خود را جهت برگزاری هر چه بهتر این مراسم کردیم تا دانش آموزانی که برای بار اول پشت میز و نیمکت خواهند نشست ، همواره از امروز به خوبی یاد کنند.

حجرگشت در ادامه به همزمانی  روز بازگشایی مدارس با آغاز هفته دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: امروز یک روز بزرگ در تقویم ما است روزی که آن را آغاز هفته دفاع مقدس می نامند. شما خانواده شهدا بهتر از هرکسی به این موضوع واقف هستید که ایثارگران این مرزوبوم دلیرمردانه از خاکی که ۳۳ سال پیش مورد تجاوز دشمن قرار گرفت دفاع کردند. وی ادامه داد: این روز را به همگان تبریک عرض کرده و امیدوارم نسل جدید دانش آموزان بتوانند زحمات شمارا جبران کرده و آن را ثمر ببخشند.وی در پایان از همگی تشکر کرد و افزود :همگان تلاش خواهیم کرد تا دانش آموزانی خوب برای آینده ی نظام جمهوری اسلامی ایران و به حرمت خون شهدا  تربیت کرده و روانه جامعه کنیم.

 

خسرو ساکی مدیریت آموزش پرورش کل استان تهران نیز فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت و بازگشایی ابواب علم ، ایمان و ادب را به دانش آموزان نوگلان پر امید گلستان مدرسه و همکاران گرامنقدر استان سرفراز البرز تبریک گفت.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAدر جامعه امروز تربیت دانش آموزان امری خطیر است

حمیدرضا عسگری که در سمت مدیریت امور اجتماعی استان البرز مشغول به فعالیت است نیز با ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی و همچنیم آغاز هفته دفاع مقدس به مردم شریف استان البرز و اهالی حاضر در مراسم ، از عدم حضور اصغر عربیان استان دار البرز عذر خواست و گفت: اصغر عربیان به دلیل همزمانی  مراسم رژه که در سطح استان برگزار میشد موفق به حضور در این مراسم نشد. وی در آغاز سخنانش از دلاوران ۸ سال دفاع مقدس تقدیر کرد و با اشاره به مقام والای شهدای استان البرز ادامه داد: تمام نگرانی من از این است که دانش آموزانی که در مدرسه ای به نام شهید گرانقدر علافی ها درس میخوانند نسبت به این شهید و دیگر شهدای استان خود آگاهی نداشته باشند. بهتر است این تقارن را بنایی قرار دهیم و  با ایجاد فرهنگ سازی صحیح به این دانش آموزان یادآور شویم که این مردان بزرگ چگونه عزتمندانه جنگیدند و از چه روحیه ی شرافتمندانه ای برخوردار بودند. عسگری افزود: جامعه امروزی  ما بیش از هر زمان دیگری به برادری ،برابری، یکدلی و یکرنگی نیاز دارد . پس بیایید دانش آموزانی را تربیت کنیم که در جبهه های حق علیه باطل از آرمان های امام راحل دفاع کنند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAمسئولین آمده بودند

از دیگر میهمانانی که در این مراسم حضور داشتند میتوان از عالیانی معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران ، شمسایی نماینده وزارت آموزش و پرورش ، مهندس علی بهرامی مدیر کل نوسازی مدارس استان البرز ، احمد هراتی مدیریت آموزش پرورش ناحیه ۳ کرج ، سرهنگ سلمانی فرمانده کلانتری عظیمیه و … نام برد.

 

زنگ آغاز سال تحصیلی را فرزند یک جانباز به صدا درآورد

این مراسم با به صدا در آوردن زنگ شروع مدرسه توسط فرزند یک جانباز هفتاد درصد ، ادامه پیدا کرد . پس از آن دانش آموزان در حالی که با شاخه های گل استقبال میشدند و بسته های کتاب خود را تحویل میگرفتند ، وارد کلاس های درسی خود شدند تا برای اولین بار پشت میز و نیمکت کلاس نشسته و آغاز به تحصیل کنند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۱
کد خبر : 61630
بازدیدها: 641

پاسخی بگذارید »