چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جشنواره کودک و نوجوان سوره ماه به البرز رسید

danesheroz1 تیر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
جشنواره کودک و نوجوان سوره ماه به البرز رسید

دانش روز: مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری استان البرز گفت: با انتشار فراخوان انتخاب نمایش های کودک و نوجوان برای حضور در جشنواره ˈسوره ماهˈ، البرز میزبان این جشنواره شد

به گزارش دانش روز،  ˈایمان اردی زادهˈ  افزود: فراخوان جشنواره کودک و نوجوان ˈسوره ماهˈ در دو بخش نمایش صحنه ای و عروسکی از سوی حوزه هنری استان البرز اعلام شده است.

وی به اولویت های موضوعی همچون ترویج معارف خانواده ، ایجاد روحیه امید ، بالندگی و شکوفایی و توجه به جنبه های تربیتی کودکان و نوجوانان در این فراخوان اشاره و اضافه کرد: با توجه به نگاه حوزه هنری البرز در تقویت آثار تولیدی قبل از شرکت در مرحله نهایی جشنواره متقاضیان می توانند در صورت تمایل از مشاوره حضوری کارشناسان حوزه نمایش حوزه هنری استان البرز در خصوص آثار خویش بهره ببرند.

وی در ادامه به بخشی از ویژگی های ارسال آثار این فراخوان اشاره و متقاضیان را به رعایت حداکثری موارد درخواستی دعوت کرد، از جمله ضوابط ارسال آثار میتوان به موارد ذیل اشاره کرد:

– آثار ارسالی به دبیرخانه تنها در قالب و محتوای کودک و نوجوان پذیرفته خواهد شد.

– ارئه مجوز کتبی نویسنده به همراه نمایش نامه های ارسالی الزامی می باشد

– عدم حضور نمایشنامه های ارسالی در جشنواره های مشابه الزامی است.

– بهره گیری خلاقانه از حداقل امکانات صحنه ای از موارد دارای امتیاز برای متقاضیان خواهد بود.

– نویسندگان استان البرز از امتیاز بومی نگارش آثار در شرایط برابر بهره خواهند برد.

– ارائه آثار اقتباسی و ترجمه شده با رعایت ضوابط جشنواره بلامانع می باشد.

اردی زاده با بیان اولویت اصلی حمایت جشنواره از آثار و متون بدیع و اجرا شده در خصوص زمانبندی جشنواره کودک و نوجوان سوره ماه گفت: مهلت ارسال آثار به واحد نمایش حوزه هنری استان البرز برای متقاضیان تا پنجم مرداد ماه ۹۲ می باشد در ادامه و با حضور کارشناسان نمایشی حوزه هنری البرز متون ارسالی ۱۵ مرداد ماه امسال انتخاب و در ۲۵ شهریور ماه مورد بازبینی محتوایی و کیفی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: متقاضیان می توانند آثار خود را به نشانی کرج میدان نبوت کوچه میلاد ۴ ساختمان حوزه هنری استان البرز طبقه سوم واحد نمایش حوزه هنری ارسال و در فراخوان فوق شرکت نمایند.

مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری استان البرز افزود: حوزه هنری استان البرز به صورت حمایت مالی و اختصاص پلاتوی تمرین از آثار برگزیده ارسالی به واحد نمایش حوزه هنری تقدیر خواهد نمود.

گفتنی است علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی حوزه هنری استان البرز به نشانی www.artalborz.ir و تماس باشماره تلفنهای ۳۴۴۷۳۰۱۱-۳۴۴۷۲۲۷۸(حوزه هنری استان البرز) از جزئیات بیشتری در خصوص شرکت در این فراخوان و چگونگی ارسال آثار اطلاع یابند.

منبع:ایرنا

شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۳
کد خبر : 39929
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »