شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جشنواره اسباب بازی‌ های فکری برگزار می شود

danesheroz1 شهریور ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
جشنواره اسباب بازی‌ های فکری برگزار می شود

دانش روز: معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان از برگزاری جشنواره اسباب بازی‌ فکری خبر داد و گفت: از ۱۰ هزار اختراع داوری شده در بنیاد تنها ۲ هزار اختراع تاییدیه سطح ۳ را دریافت کردند

به گزارش دانش روز، دکتر سید حسن حسینی درمراسم افتتاح سومین جشنواره منطقه‌ای اختراعات زاگرس با تاکید بر لزوم تدوین نظام جامع اختراعات افزود: تاکنون از ۱۰ هزار اختراعی که در سامانه ارزیابی اختراعات و جشنواره‌های ملی و منطقه‌ای بنیاد ملی نخبگان داوری شده تنها ۲ هزار اختراع موفق به دریافت تاییدیه سطح ۳ بنیاد شدند.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه تنها ۲ هزار اختراع دارای حداقل شرایط لازم به لحاظ مبنای کلی سازگاری با اصول علمی و امکان تجاری سازی را داشتند، اظهار داشت: تعداد کمی از این اختراعات به مرحله تجاری سازی رسیده و موفق به حضور در بازار شدند این در حالی است که در دنیا  بیش از یک درصد اختراعات ثبت شده به مرحله تجاری سازی می‎رسند.

وی با تاکید براینکه مخترعان باید به اختراعات و نوآوری‌‌‌ها به نیازهای کشور توجه کنند، ادامه داد: یکی از اولویت‌های کشور بحث انرژی است که اختراعات باید به این حوزه به خصوص صرفه جویی در انرژی و استفاده از انرژی‌های نو بیش از پیش از بها داده شود.

حسینی حوزه کشاورزی را از دیگر از اولویت‌های کشور عنوان کرد و یادآور شد: تولید اسباب بازی نیز از دیگر اولویت‌های کشور است که در این راستا قرار است جشنواره‌ای در زمینه بازی‌های فکری تدارک دیده شود.

معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه مخترعانی که موفق به کسب تاییدیه سطح ۳ بنیاد ملی نخبگان می شوند می توانند تسهیلات نظام وظیفه استفاده کنند، خاطرنشان کرد: در این راستا بیش از چهار هزار نفر از تسهیلات نظام وظیفه بهره مند شده اند.

منبع:مهر

پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۲:۴۸
کد خبر : 61080
بازدیدها: 199

پاسخی بگذارید »