دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جستجو برای یافتن کوهنوردان گمشده ادامه دارد

danesheroz1 تیر ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
جستجو برای یافتن کوهنوردان گمشده ادامه دارد

دانش روز: سفارت جمهوری اسلامی ایران در پاکستان اعلام کرد: جستجو برای پیدا کردن سه کوهنورد ایرانی در منطقه k2 پاکستان همچنان ادامه دارد

به گزارش دانش روز، یک دیپلمات در سفارت ایران در پاکستان درباره کوهنوردان گم شده ایرانی در این کشور ، گفت: روز شنبه مطلع شدیم که سه نفر از کوهنوردان ایرانی در منطقه k2 گم شده اند .

وی افزود: پس از مطلع شدن از این مسئله رایزنی های فشرده را با مقامات محلی آغاز کردیم تا تدابیر لازم برای اعزام تیم های شناسایی هوایی و ردیابی صورت گیرد.

این دیپلمات اظهار داشت: با هماهنگی مقامات محلی و شرکت های کوهنوردی داخلی روز یکشنبه هلی کوپترها همراه با تعدادی از کوهنوردان زبده کار تجسس را آغاز کردند که همچنان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه تا کنون دو منطقه برای جستجو شناسایی شده است ، اظهار داشت: یک پیش بینی نیز وجود دارد که کوهنوردان ایرانی مسیر را به اشتباه به سمت چین رفته باشند و به همین دلیل سفارت ایران در چین نیز فعال شده و اقدامات لازم را برای جستجو در آن منطقه انجام می دهند.

تعداد کوهنوردان ایرانی که برای کوهنوردی به این منطقه رفته بودند ۶ نفر بوده است که هم اکنون ۳ نفر از کوهنوردان در سلامت هستند و تجسس برای یافتن ۳ نفر دیگر ادامه دارد.

منبع:مهر

دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۱
کد خبر : 41053
بازدیدها: 135

پاسخی بگذارید »