پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزییات دیدارهای خصوصی لاریجانی با مراجع و علما در قم/هشدار علما درباره ترویج افراطی‌گری در جامعه

danesheroz اسفند ۲۵, ۱۳۹۱ ۰
جزییات دیدارهای خصوصی لاریجانی با مراجع و علما در قم/هشدار علما درباره ترویج افراطی‌گری در جامعه

˝علی لاریجانی˝رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به قم طی روزهای پنج شنبه و جمعه با تعدادی از آیات عظام و علمای قم دیدار و گفت وگو کرد. در این دیدارها مسایل مختلف داخلی و خارجی میان مراجع و علما با رئیس نهاد قانگذاری کشور مطرح شد که از مهمترین موارد طرح شده در این دیدارها رفع مشکلات معیشتی مردم و مقابله با افراطی گری در جامعه بود

“علی لاریجانی” رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه دیدارهای روز پنج شنبه خو صبح روز جمعه با آیت‌الله مکارم شیرازی مرجع عالیقدر شیعه دیدار و گفت‌وگو کرد. براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده پس از این دیدار، رییس مجلس شورای اسلامی با آیت‌الله صافی گلپایگانی دیدار خواهد کرد.

لاریجانی:کشور در شرایط پیچیده ای قرار دارد

لاریجانی همچنین عصر روز پنج شنبه در دیدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید قم، با اشاره به اینکه لازم است در حوزه های مختلف کشور از محضر مراجع در بهبود شرایط کشور مخصوصاً در شرایط فعلی که پیچیدگی هایی در معیشت مردم و مسائلی چون تورم و بیکاری وجود دارد استفاده شود،گفت: امیدواریم با راهنمایی های شما مسائل کشور در ابعاد مختلف به نحو درستی هدایت شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی به اشاره به اینکه فشارهای بین المللی و همچنین نارسایی های داخلی در مسائل اقتصادی مشکلاتی را به لحاظ معیشتی برای مردم به وجود آورده است ، گفت: تلاش ما در مجلس این است که تا جایی که می توانیم فشارهای اقتصادی برمردم ، کاهش پیدا کند.

لاریجانی در ادامه به نحوه بررسی بودجه ۹۲ در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد و گفت: لایحه بودجه در کمیسیون های تخصصی با محور رونق تولید در حال بررسی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کلید حل مسئله، هدایت نقدینگی در دست مردم به سمت تولید خواهد بود، تصریح کرد: شرایط فعلی جامعه به گونه ای است که تورم به همراه توطئه های اقتصادی وجود دارد.

وی افزود: از نظر اقتصاددانان تا جایی که امکان دارد موضوع رکود در جامعه باید حل شود تا فعالیت های تولیدی در کشور گشایش یابد که این امر فشار بر مردم را از دو جهت کاهش می دهد.

لاریجانی در توجیه مطلب فوق افزود: تقویت تولید در مرحله اول باعث ایجاد شغل می شود، همچنین با تقویت تولید سرمایه های سرگردان به سمت تولید و نه به سمت کارهای کاذب هدایت می شوند.

نماینده مردم قم در مجلس با بیان اینکه به دلیل تأخیر دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس، پارلمان بودجه سه دوازدهم را تصویب کرد، افزود: البته شورای نگهبان ایرادی با عنوان نادیده گرفتن بودجه انتخاباتی در بودجه سه دوازدهم داشت که این موضوع روز یکشنبه در صحن علنی مجلس بررسی می شود.

وی همچنین ادامه داد: کشور در شرایط پیچیده ای قرار دارد اما اگر تولید را محور قرار دهیم بسیاری از مشکلات ما حل می شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مسائل حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: امیدواریم گام هایی که برای آبادانی شهر قم برداشته شده تکمیل شود و فعالیت های انجام نشده استان در آینده جبران شود.

آیت‌الله علوی گرگانی: هزینه برپایی همایش‌های غیرضروری در جهت حل بیکاری صرف شود

همچنین در این دیدار آیت الله علوی گرگانی ضمن تشکر از رئیس مجلس شورای اسلامی برای حضور در قم و دیدار با وی، گفت: کشورهمیشه با دو بال می تواند حرکت کند؛ یک بال مجلس و یک بال دولت.

این مرجع تقلید با بیان اینکه وقتی تفاهم بین دولت و مجلس برقرار باشد باعث رشد کشور، می شود افزود: انتظار ما از شما و دولت این است که با کمال تفاهم و دوستی بتوانید کشور را پیش ببرید؛ به ویژه در شرایط کنونی که توطئه دشمنان و محاصره اقتصادی و اجتماعی را در کشور شاهد هستیم.

آیت الله علوی گرگانی افزود: حفظ کردن این ملت و نگهداری مردم در صحنه بسیار سخت است ولی باز خدا را شاکریم با وجود همه مشکلات نجابت و کمال ملت ایران را در روز ۲۲ بهمن مشاهده کردیم و اینکه چقدر مطیع فرمان رهبری هستند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: مردم با همه سختی ها باز هم مطیع فرمان رهبری، مجلس و دولت هستند.

وی با اشاره به اینکه باید از دو منظر در جهت حل مسائل کشور حرکت کنیم افزود: موضوع اول بهبود وضعیت اقتصادی کشور است که با تلاش های مجلس و دولت در حال انجام است اما بخش دیگر مواظبت از ریزش های اقتصادی در کشور است که متأسفانه این بخش در کشور رعایت نمی شود.

علوی گرگانی ادامه داد: برپایی برخی همایش ها، جشن ها و جشنواره ها نه مناسب با نظام جمهوری اسلامی و نه مناسب با وضعیت اقتصادی کشور است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بسیاری از مردم مشکل اقتصادی و بیکاری دارند تصریح کرد: بهتر است هزینه برپایی برخی همایش ها که ضرورتی ندارد در جهت حل مسائل اقتصادی و بیکاری صرف شود که این سرمایه گذاری همانند سرمایه گذاری در تولید برگشت پذیر است اما هزینه در همایش ها و سمینارها مصرفی است و دیگر برگشتی ندارد.

آیت الله علوی گرگانی با تأکید بر اینکه جشن هایی که برای بزرگداشت افراد گرفته می شود باید با مطالعه بیشتری صورت گیرد، گفت: زمانی کشور در شرایط مناسب به سر می برد که برپایی اینگونه مراسم برای کشور افتخار باشذ اما در زمانی که شرایط کشور مناسب نیست بر پایی این مراسمات به نظر بنده باید با مطالعه بیشتری صورت گیرد و باید مطالعاتی روی آن انجام گیرد.

لاریجانی نیز در پایان سخنان آیت الله علوی گرگانی ضمن تشکر از وی ادامه داد: تذکرات شما درست است و مسائلی را که تذکر داده اید در بودجه بررسی می شود و موارد لازم نیز اصلاح خواهد شد.

آیت الله مسعودی خمینی: باید با سرمنشأ جریانات افراطی برخورد شود

آیت الله مسعودی خمینی هم روز پنج شنبه در دیدار با لاریجانی با اشاره به هتک حرمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) گفت: این حادثه قلب همه مردم ایران را جریحه دار کرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اخلال در مراسم سخنرانی ۲۲ بهمن در حرم مطهر حضرت معصومه(س) را ساماندهی شده خواند و گفت: وقتی عده ای در شهر مقدس قم به عنوان پایگاه تشیع و در حضور مراجع، در حرم مطهر حضرت معصومه(س) چنین هتک حرمتی می کنند دیگر برای هیچ‌کسی حرمت باقی نمی ماند.

وی با اشاره به اینکه باید با این افراد برخورد شود، یادآور شد: باید با سرمنشأ این جریانات افراطی برخورد شود و این معضل از جامعه ما ریشه کن خواهد شد.

آیت الله حاج شیخ جواد فاضل لنکرانی: حادثه تلخ ۲۲ بهمن قم سازماندهی شده بود

همچنین آیت الله حاج شیخ جواد فاضل لنکرانی روز پنج شنبه در دیدار با لاریجانی جریانات افراطی در کشور را برای نظام خطرناک و بر جلوگیری از فعالیت آنها تأکید کرد.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افراطی گری را معضل اصلی جامعه، عنوان کرد و گفت: مرحوم ابوی حضرت آیت الله فاضل لنکرانی بارها تأکید کردند که این جریانات افراطی با حضرت امام(ره) مشکل داشتند و تا همه دستاوردهای امام(ره)، نظام و مردم را از بین نبرند آرام نخواهند نشست.

وی با تأکید بر اینکه این جریانات افراطی امروز شناخته شده هستند، گفت: حادثه تلخ ۲۲ بهمن قم که مراجع، علما و مردم قم را آزرده خاطر کرد سازماندهی شده بود.

آیت الله غروی:افراطی‌گری برای جامعه خطرناک است

آیت الله “سید محمد غروی”عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با ناگوار توصیف کردن هتک حرمت حرم مطهر حضرت معصومه (س)و اخلال در سخنرانی روز ۲۲ بهمن رئیس مجلس شورای اسلامی خواستار برخورد با عوامل این حادثه شد.

غروی با اشاره به مشابه بودن این حادثه با حادثه حرم مطهر حضرت امام(ره) گفت: شناسایی این افراد برای مسئولان کار دشواری نیست.

آیت الله غروی افراطی گری این عده را برای حوزه علمیه و فضای سیاسی جامعه خطرناک عنوان کرد و گفت: این افراد تا کنون هزینه های زیادی را به نظام و انقلاب تحمیل کرده اند.

وی با تمجید سخنان دکتر لاریجانی در جلسه استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: مواضع شما در این جلسه در دفاع از نظام، انقلاب و ولایت فقیه متین و محکم بود و باعث خشنودی مردم است.

بنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی مجلس، حضرات آیات محمد علی فیض گیلانی و نظری شاهرودی از اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به طور جداگانه در بیت آیت الله آملی لاریجانی حضور یافته و بالاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کردند.

جمعه ۲۵ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۸:۴۴
کد خبر : 9833
بازدیدها: 228

پاسخی بگذارید »