یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزییات تغییرات کتاب‌ های درسی سوم و هفتم

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
جزییات تغییرات کتاب‌ های درسی سوم و هفتم

دانش روز: مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اعلام عناوین کتاب‌های جدیدالتالیف سوم و هفتم، گفت: کتاب‌های تاریخ ، جغرافیا و اجتماعی تلفیق شده و تحت عنوان مطالعات اجتماعی ارائه می‌شود

به گزارش دانش روز، سید احمد حسینی ، درباره تغییرات کتاب‌های جدیدالتالیف پایه سوم ابتدایی، افزود: در این پایه تمامی کتاب‌ها تغییر کرده و با عناوین ریاضی، فارسی روخوانی، فارسی نوشتاری، علوم قرآن، هنر و هدیه آسمانی ارائه می‌شود و کتاب مطالعات اجتماعی عنوان جدید کتاب پایه سوم است که شامل تاریخ، جغرافیا و مدنی است.

وی افزود: همچنین تربیت‌بدنی یکی دیگر از کتاب‌های این پایه است که برای معلمان تالیف شده؛ ضمن آنکه کتاب قرآن و دینی دانش‌آموزان در این پایه نیز تلفیق شده است.

حسینی درباره عناوین کتاب‌های پایه هفتم (اول متوسطه اول) نیز گفت: دانش‌آموزان از مهر امسال در این پایه کتاب‌های قرآن، پیام‌های آسمانی، فارسی، عربی، انگلیسی، علوم، ریاضی، کار و فناوری، هنر، تفکر، سبک زندگی و مطالعات اجتماعی را خواهند داشت.

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در پایه هفتم نیز کتاب تاریخ، جغرافیا و اجتماعی با هم تلفیق شده و تحت عنوان “مطالعات اجتماعی” به دانش‌آموزان ارائه می‌شود.

وی تصریح کرد: کتاب تربیت‌بدنی و سلامت نیز که برای این پایه تالیف شده، ویژه معلمان است که با استفاده از مطالب این کتاب، تربیت‌بدنی را برای دانش آموزان تدریس خواهند کرد. همچنین کتاب کار انگلیسی نیز در کنار زبان انگلیسی برای این دانش‌آموزان ارائه خواهد شد.

حسینی گفت: برای برخی از دروس این دو پایه نیز کتاب‌های گویا در نظر گرفته شده، از جمله در دروس انگلیسی، عربی، قرآن و پیام‌های آسمانی دانش‌آموزان کتاب‌های گویا خواهند داشت که پس از نهایی شدن، جزئیات آن اعلام خواهد شد.

منبع:پانا

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۱
کد خبر : 44060
بازدیدها: 509

پاسخی بگذارید »