یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر پروژه مبارزه با ایدز وزارت آموزش و پرورش:

جزوه ۸ صفحه‌ ای در مورد ایدز وارد دبیرستان‌ ها شد

danesheroz1 آذر ۷, ۱۳۹۲ ۰
جزوه ۸ صفحه‌ ای در مورد ایدز وارد دبیرستان‌ ها شد

دانش روز: مدیر پروژه مبارزه با ایدز وزارت آموزش و پرورش گفت: یک جزوه ۸ صفحه‌ای که دارای کد درسی است، برای دانش‌ آموزان دبیرستانی، پیش‌ دانشگاهی و فنی‌ و حرفه‌ای فراهم شده که در زمینه ایدز و عفونت HIV و راه‌ های انتشار و جلوگیری از آن اطلاعات لازم را در بر دارد.

به گزارش دانش روز، رضا نامی‌پور امروز در نشست خبری روز جهانی ایدز در مورد برنامه‌های اجرا شده در وزارت آموزش و پرورش برای آگاهی بخشی به نوجوانان و جوانان گفت: با حمایت وزارت بهداشت و کمیته کشوری مبارزه با ایدز و همکاری آموزش و پرورش برنامه‌ای در قالب آموزش در سال ۱۳۸۴ شروع شد.

مدیر پروژه مبارزه با ایدز وزارت آموزش و پرورش گفت: این برنامه در قالب آموزش به مدرسان کشوری آغاز شد و معلمان نیز طی دوران خدمت در دوره‌های ۴ تا ۶ ساعته این آموزش‌ها را دریافت کردند تا برای نوجوانان و جوانان دبیرستانی، پیش‌دانشگاهی و فنی و حرفه‌ای ارائه شود.

مدیر پروژه مبارزه با ایدز وزارت آموزش و پرورش به محتوای آموزش مورد تأیید اشاره داشت و گفت: از سال ۸۴ این طرح به طور آزمایشی شروع شد و از دو سال گذشته به صورت کشوری این مجموعه زمینه کتاب زیست‌شناسی شد اما الان جزوه ۸ صفحه‌ای چاپ شده است و شماره کتاب درسی خورده است.

نامی‌پور تصریح کرد: وقتی مجموعه‌ای کد درسی بگیرد حتماً برنامه‌ریزی برای آموزش آن انجام شده است و این مجموعه به عنوان یک ساعت درسی ارائه می‌شود تا اطلاعات لازم در زمینه پیشگیری از عفونت HIV، راه‌های انتقال و تمام اطلاعات مورد نیاز به دانش‌آموزان ارائه شود.

منبع: فارس

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۲ - ۱۱:۱۸
کد خبر : 76554
بازدیدها: 385

پاسخی بگذارید »