پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات ورود رشته‌های کاردانش به بخش خصوصی/ایجاد تنوع رشته‌های هنرستانی دختران در سال جدید

danesheroz خرداد ۴, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات ورود رشته‌های کاردانش به بخش خصوصی/ایجاد تنوع رشته‌های هنرستانی دختران در سال جدید

مدیرکل دفتر فنی وحرفه‌ای و کار ودانش آموزش وپرورش از فراهم شدن امکان ورود برخی رشته‌های کارودانش به بخش خصوصی خبر داد

محمد شریف‌زادا، با اشاره به طرح برون سپاری، اظهارکرد: پیش بینی شده است که برای سال تحصیلی ۹۲-۹۳ بخشی از آموزش‌های رشته‌های کارودانش به صورت برون سپاری صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: با ۵۰ دستگاه مختلف و برخی از بخش های خصوصی هماهنگی هایی صورت گرفته تا آموزش های تخصصی برخی از رشته های کارودانش را که امکان آموزش در هنرستان ها را ندارند یا ظرفیت هنرستانی در آن رشته کم است، در بخش های خصوصی انجام شود.

 

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش آموزش و پرورش افزود: در طرح برون سپاری، بخش عمومی درس ها در هنرستان ها ارائه می شود و بخش تخصصی در بیرون از محیط هنرستانها با هزینه وزارت آموزش و پرورش، آموزش داده خواهد شد.

 

شریف زاده با بیان اینکه نظارت ویژه ای بر آموزش های تخصصی ارائه شونده در محیط های بیرون از هنرستان، اعمال خواهد شد، خاطرنشان کرد: با تمهید مقدمات لازم، توسعه طرح برون سپاری در خصوص برخی از رشته های کارودانش در دستور کار است تا اگر یک زمانی فضای هنرستانی پاسخگو نباشد بتوانیم با این طرح، مشکل را برطرف کنیم.

 

وی با اشاره به ایجاد تنوع در رشته های هنرستانی ویژه دختران گفت: برای سال تحصیلی آینده، با تنوع در رشته های دختران در هنرستان ها روبرو خواهیم بود.

 

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کارودانش وزارت آموزش و پرورش همچنین عنوان کرد: اگر درخواستی مبنی بر ایجاد و تعریف رشته جدید در هنرستانها وجود داشته باشد، این آمادگی را داریم که رشته جدید در هنرستان ها ایجاد کنیم.

شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۰
کد خبر : 20334
بازدیدها: 237

پاسخی بگذارید »