یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات نشست تعیین حداقل دستمزد ۹۲

danesheroz بهمن ۹, ۱۳۹۱ ۰

در این نشست موضوعات مختلفی درباره دستمزد کارگران مطرح شد ولی کارها هنوز در مرحله جمع آوری اطلاعاتی است که شورای عالی کار بتواند به آنها استناد کند

نماینده کارگران در شورای عالی کار با اعلام برگزاری اولین نشست این شورا برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران، گفت: در اولین جلسه – امروز- اطلاعات کارگران و کارفرمایان درباره نحوه تعیین حداقل مزد سال آینده ارایه شد.

ولی الله صالحی در گفتگو با مهر از برگزاری اولین نشست رسمی شورای عالی کار در روز جاری – دوشنبه- با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون تعیین حداقل دستمزد سال آینده کارگران و مشمولان قانون کار خبر داد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهار داشت: در این نشست موضوعات مختلفی درباره دستمزد کارگران مطرح شد ولی کارها هنوز در مرحله جمع آوری اطلاعاتی است که شورای عالی کار بتواند به آنها استناد کند.

صالحی خاطرنشان کرد: هنوز مباحث مربوط به اینکه چه درصدی از سوی کارگران و کارفرمایان برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده پیشنهاد شود پرداخته نشده و این بحث ها منوط به برگزاری نشست های آینده و تکمیل اطلاعات هر یک از گروه های سه گانه کارگری، کارفرمایی و دولت است.

این مقام مسئول کارگری کشور تاکید کرد: به صورت کلی در نشست ظهر امروز شورای عالی کار کارگران و کارفرمایان مباحث مختلفی را درباره حداقل دستمزد سال آینده براساس اطلاعاتی که در این زمینه به دست آورده اند، ارایه کردند و بحثها در نشست های آینده ادامه دارد.

به گزارش مهر، جلسات رسمی تعیین حداقل دستمزد سال آینده حدود ۱۲ میلیون کارگر و مشمول قانون کار کشور در شورای عالی کار در حالی آغاز شد که آخرین حداقل دستمزد تصویب شده در این شورا برای سال جاری ۳۸۹ هزار و ۷۰۰ تومان بوده است.

دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۹:۲۷
کد خبر : 5266
بازدیدها: 209

پاسخی بگذارید »