پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات عظیم‌ترین زیارت مجازی حرم رضوی

danesheroz آذر ۱۲, ۱۳۹۱ ۰

مدیر پروژه زیارت مجازی حرم حضرت رضا (ع) گفت: طراحی و ساخت عظیم‌ترین زیارت مجازی حرم رضوی در جهان اسلام انجام شد. سعید زندی‌ اصفهانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نرم‌افزار با تکنیک تصاویر پانوراما عکاسی شده است، اظهار داشت: در این نرم‌افزار از تمام جزئیات، رواق‌ها و صحن‌های [&hellip

مدیر پروژه زیارت مجازی حرم حضرت رضا (ع) گفت: طراحی و ساخت عظیم‌ترین زیارت مجازی حرم رضوی در جهان اسلام انجام شد.

سعید زندی‌ اصفهانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نرم‌افزار با تکنیک تصاویر پانوراما عکاسی شده است، اظهار داشت: در این نرم‌افزار از تمام جزئیات، رواق‌ها و صحن‌های بارگاه مطهر حضرت امام رضا (ع) با تکنیک پانوراما عکس‌های ۳۶۰ در ۳۶۰ درجه عکاسی شده است.

وی افزود: این نرم‌افزار همچنین قابلیت اجرای صدا و موسیقی را نیز دارد و در این زمینه در حال حاضر صدای نقاره‌خانه حرم رضوی در این نرم‌افزار استفاده شده است.

مدیر پروژه زیارت مجازی حرم حضرت رضا (ع) با اشاره به اینکه این نرم‌افزار قابلیت جستجو در همه محیط حرم مطهر رضوی را نیز دارد، تصریح کرد: با تایپ نام صحن یا رواق مورد نظر به راحتی می‌توان در این نرم‌افزار به جست‌وجو پرداخت.

زندی ‌اصفهانی ادامه داد: این نرم‌افزار یک انیمیشن ورودی نیز دارد که این انیمیشن از کهکشان‌ها شروع شده و به ترتیب به روی کره زمین، کشور ایران اسلامی، شهر مشهد مقدس و به حرم مطهر امام رضا (ع) ورود پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه این نرم‌افزار در قالب فهرست‌ها و زیرمجموعه‌های مختلف از نمای حرم مطهر رضوی طراحی شده است، گفت: در این نرم‌افزار گنبدهای گوهرشاد، الله‌وردی‌خان، شیخ طبرسی و پریزاد و گلدسته‌های عباسی و گوهرشاد طراحی شده است.

مدیر پروژه زیارت مجازی حرم حضرت رضا (ع) با اشاره به اینکه در این نرم‌افزار نقاره‌خانه، سقاخانه و ساعت موجود در حرم رضوی طراحی شده است، اظهار داشت: در این نرم‌افزار ورودی‌های شیخ طبرسی، طوسی، حرعاملی، باب‌الجواد، باب‌الرضا، ورودی غربی صحن جامع رضوی، ورودی شرقی صحن جامع رضوی، هدایت، غدیر، خدام، ولیعصر و کوثر به راحتی قابل جست‌وجو است.

وی با بیان اینکه طراحی این نرم‌افزار سه سال زمان برده است، بیان داشت: برای ساخت این نرم‌افزار بیش از ۸ هزار تصویر پانوراما در حدود ۱۰ هکتار از حرم مطهر رضوی عکاسی شده است.

زندی‌ اصفهانی با اشاره به اینکه این نرم‌افزار با همکاری آستان قدس رضوی ساخته شده است، بیان داشت: تمام هزینه‌های ساخت و طراحی این نرم‌افزار با هزینه شخصی انجام شده و آستان قدس رضوی با وجود همکاری‌ در ساخت این نرم‌افزار تاکنون به هیچکدام از تعهدات خود عمل نکرده است.

وی افزود: تاکنون حدود ۹۰ درصد این نرم‌افزار صورت پذیرفه و طراحی مابقی این نرم‌افزار در دو هفته آینده به اتمام می‌رسد و تا به حال برای ساخت این نرم‌افزار میزان ۴ هزار و ۶۴۰ نفر ساعت صرف شده است.

مدیر پروژه زیارت مجازی حرم حضرت رضا (ع) با اشاره به اینکه عکاسی از اماکن تاریخی زمان کمتری را صرف می‌کند، بیان داشت: در این زمینه یک سال کار عکاسی به طول انجامید و دو سال نیز صرف ادیت تصاویر و ساخت نرم‌افزار صرف شده است.

زندی ‌اصفهانی به طراحی مقبره‌های شیخ طبرسی، پیر پالان‌دوز و شیخ حر عاملی در این نرم‌افزار اشاره کرد و بیان داشت: در این نرم‌افزار رواق‌هایی همچون روضه منوره، دارالحفاظ، دارالسیده، گنبد حاتم‌خانی، گنبد الله‌وردی‌ خان، توحیدخانه، دارالفیض، دارالشرف، دارالضیلفه، دارالسعاده، دارالسلام، دارالعزه، دارالذکر و شیخ ‌بهایی قابل جست‌وجو و نمایش است.

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۱ - ۱۴:۰۹
کد خبر : 47
بازدیدها: 368

پاسخی بگذارید »