یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات شانزدهمین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی اعلام شد

danesheroz مهر ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات شانزدهمین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی اعلام شد

دانش روز : شانزدهمین انتخابات شوراهای دانش‌آموزی کشور در روز چهارشنبه اول آبان‌ماه برگزار خواهد شد

به گزارش دانش روز ،شانزدهمین دوره انتخابات شوراهای دانش‌آموزی با توجه به جایگاه و اهمیت این شورا و تحقق اصل دانش‌آموزمحوری برگزار خواهد شد.

این دوره از انتخابات در روز چهارشنبه اول آبان‌ماه و در ساعت ۱۰ صبح برای دانش‌آموزان نوبت صبح و در ساعت ۱۴ برای دانش‌آموزان نوبت عصر به صورت سراسری برگزار خواهد شد.

ثبت نام دانش‌آموزان داوطلب عضویت در این شورا (کاندیدا) در ستاد هر مدرسه و ۱۰ روز قبل از برگزاری انتخابات انجام شده است.

*چگونگی بررسی صلاحیت داوطلبان

همچنین در این دوره باید صلاحیت داوطلبان توسط مدارس بررسی و به دانش‌آموزان اطلاع‌رسانی شود؛ در تأیید صلاحیت داوطلبان، حُسن خلق و انضباط و حس مسئولیت‌پذیری و مدیریت دانش‌آموزان مورد توجه قرار گرفته است.

سس

*شرایط شرکت‌کنندگان در انتخابات

در مدارس ابتدایی دوره اول، دانش‌آموزان پایه‌های دوم و سوم دبستان واجد شرایط رأی دادن هستند و کاندیداها فقط از پایه‌های سوم دبستان انتخاب می‌شوند. در دیگر مدارس از جمله دوره دوم ابتدایی، پایه‌های چهارم، پنجم و ششم دبستان می‌توانند برای عضویت در شورا کاندیدا شوند و تمامی دانش‌آموزان حق رأی دارند.

13900803141115_PhotoA

*ترکیب داوطلبان شرکت در شورای دانش‌آموزی

ترکیب اعضای شرکت کننده در این انتخابات در مدارس ابتدایی دوره اول بر اساس تعداد دانش‌آموزان دوم و سوم دبستان تا ۱۰۰ دانش‌آموز، ۵ نفر اصلی و ۲ نفر علی‌البدل خواهد بود.

همچنین ترکیب اعضای شرکت کننده در این انتخابات در مدارس ابتدایی دوره دوم، متوسطه اول و متوسطه دوم بر اساس تعداد دانش‌آموزان تا ۲۵۰ نفر، ۵ نفر اصلی و ۲ نفر علی‌البدل، از ۲۵۰ تا ۳۵۰ دانش‌آموز، ۷ نفر اصلی و ۲ نفر علی‌البدل، از ۳۵۰ تا ۵۵۰ دانش‌آموز، ۹ نفر اصلی و ۲ نفر علی‌البدل و از ۵۵۰ دانش‌آموز به بالا، ۱۱ نفر اصلی و ۲ نفر علی‌البدل انتخاب می‌شوند.

دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۲ - ۲۳:۰۹
کد خبر : 68629
بازدیدها: 441

پاسخی بگذارید »