دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات سبد کالای کارمندان

danesheroz1 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات سبد کالای کارمندان

دانش روز: مدیرکل تامین و توزیع وزارت صنعت در تشریح برنامه‌های ویژه ماه مبارک رمضان از جزئیات سبد کالایی کارمندان و قیمت‌ های آن، نمایشگاه‌ های طرح ضیافت، میزان عرضه کالاهای اساسی و همچنین تامین روغن و شکر قنادی‌ها برای کنترل قیمت زولبیا و بامیه خبر داد

به گزارش دانش روز، علی‌اکبر پورکاوه در خصوص برنامه‌های ویژه و تأمین کالاهای اساسی برای ماه مبارک رمضان اظهار داشت: در جدول توزیع ماه مبارک رمضان ۱۵۰ هزار تن برنج برنامه‌ریزی شده است که این میزان توزیع برنج بی‌سابقه بوده است.  وی افزود: همچنین توزیع شکر به میزان ۱۰۰ هزار تن و بدون محدودیت عرضه برای مصرف‌کنندگان در برنامه کاری است.

 پورکاوه گفت: توزیع ۱۰۰ هزار تن روغن، توزیع ۹۰ هزار تن مرغ، ۱۵ هزار تن عدس و ۱۰ هزار تن نخود از دیگر برنامه‌های جداول توزیع در ماه مبارک رمضان برای تأمین کالاهای اساسی روزه‌داران است. وی افزود: هیچ‌ گاه کشور به لحاظ ذخایر کالاهای اساسی در چنین شرایطی نبوده است و می‌توان به جرأت گفت با ادامه روند فعلی تا پایان سال هیچ گونه مشکلی در تأمین کالاهای اساسی وجود نخواهد داشت.

 * آخرین جزئیات سبد کالایی کارمندان و قیمت‌های آن

 مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت در خصوص سبد کالایی کارمندان گفت: کالاهای اساسی مورد نیاز فروشگاه‌های تعاونی مصرف اسکاد و فروشگاه‌های تعاونی مصرف فرهنگیان تأمین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

 وی افزود: سبد کالایی در سال جاری رایگان نیست اما با توجه به اینکه کالاهای عرضه شده در این سبد با قیمت پایه ارز مرجع محاسبه شده است نسبت به سطح بازار ارزان‌تر خواهد بود.  پورکاوه گفت: در سبد کالایی کارمندان برنج ۴۰ درصد ارزان‌تر، روغن ۳۰ درصد ارزان‌تر و مرغ به قیمت ۴۸۰۰ تومان در درب سردخانه تحویل داده می‌شود.

 مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت در خصوص کالاهای عرضه شده در سبد کالای کارمندان و قیمت آن اظهار داشت: برنج هندی پرمحصول تحویل در انبار هر کیلوگرم ۱۵۰۰ تومان، برنج تایلندی تحویل در انبار هر کیلوگرم ۱۷۰۰ تومان،برنج سفید آمریکایی تحویل در انبار هر کیلوگرم ۲۰۵۰ تومان،برنج آرژانتینی تحویل در انبار هر کیلوگرم ۲۰۰۰ تومان،برنج هندی ۱۱۲۱ تحویل در انبار هر کیلوگرم ۳۶۵۰ تومان،مرغ منجمد تولید داخل تحویل در سردخانه هر کیلوگرم ۴۸۰۰ تومان،گوشت منجمد تحویل در سردخانه هر کیلوگرم ۱۶ هزار تومان،شکر تحویل در انبار هر کیلوگرم ۱۳۰۰ تومان و روغن تحویل در انبار ۲۵ درصد ارزانتر از قیمت فعلی و به نرخ قبل از افزایش قیمت

 * زمان آغاز به کار نمایشگاه های طرح ضیافت در کشور

 وی افزود: نمایشگاه‌های طرح ضیافت در ۴۰۰ نقطه در سطح کشور برگزار می‌شود که در استانها از ۱۰ تیر ماه و در تهران از ۱۲ تیر ماه آغاز می‌شود. مدیر کل تأمین و توزیع وزارت صنعت گفت: غرفه‌های توزیع کالاهای اساسی، محصولات لبنی، مواد پروتئینی، ماهی و خرما به صورت رایگان در اختیار عرضه‌کنندگان قرار می‌گیرد و در این نمایشگاه‌ها این کالاها ۲۰ درصد زیر قیمت توزیع می‌شود.

 وی در پاسخ به این سؤال که مجلس به دنبال طرحی بود تا کالای اساسی مورد نیاز مردم را از طریق کالابرگ و یا اینکه با شناسایی گروه‌های نیازمند جامعه انجام شود گفت: هر تصمیمی گرفته شود به لحاظ تأمین کالاهای اساسی هیچ مشکلی در کشور وجود ندارد و این آمادگی وجود دارد تا کالاهای اساسی مورد نیاز مردم را با هر روشی در اختیار آنها قرار دهیم.

 * حل مشکل بسته بندی روغن نباتی

 پورکاوه در خصوص مشکل مواد اولیه بسته‌بندی روغن نباتی گفت: کارگروهی تشکیل شده است تا با انعقاد تفاهمنامه‌ای بین انجمن روغن‌نباتی، انجمن پتروشیمی و معاونت توسعه بازرگانی داخلی ماده اولیه بسته‌بندی روغن نباتی با استفاده از ظروف Pet در بسته‌های ۲۰ کیلوگرمی تولید شود. وی افزود: ۴۵ درصد نیاز حلب کشور در داخل کشور تأمین می‌شود و مابقی آن با جایگزین ظروف Pet که مورد تأیید وزارت بهداشت نیز بوده است تأمین می‌شود.

منبع:خوز نیوز

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۹
کد خبر : 31849
بازدیدها: 289

پاسخی بگذارید »