یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳

danesheroz1 دی ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳

دانش روز: رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: معدل در کنکور امسال تأثیر ۲۵ درصدی دارد که البته در سال گذشته این تأثیر به صورت تأثیر مثبت اعمال می‌شد اما امسال تغییری صورت گرفته است.

به گزارش دانش روز، عبدالرسول عمادی، رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در خصوص تأثیر معدل در کنکور ۹۳ اظهار داشت: معدل در کنکور امسال تأثیر ۲۵ درصدی دارد؛ به این معنی که از  مجموع نمره داوطلب که شامل آزمون عمومی و اختصاصی به اضافه نمره سوابق تحصیلی است، ۲۵ درصد آن مربوط به سوابق تحصیلی است.

خبرگزاری فارس: جزئیات تأثیر ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۳

وی ادامه داد: در واقع تأثیر نمرات دروس امتحان نهایی یعنی تک تک درس‌ها با توجه به رشته محل تأثیر دارد و نباید تأثیر معدل در کنکور نامیده شود بلکه تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور است.

عمادی افزود: سال گذشته این تأثیر به صورت تأثیر مثبت اعمال می‌شد؛ یعنی اگر نمراتش به نفع داوطلب بود اعمال می‌شد و در غیر این صورت اعمال نمی‌شد؛ ولی امسال قرار است ۲۵ درصد اعمال شود؛ خواه تأثیر مثبت و خواه تأثیر منفی داشته باشد.

وی گفت: با توجه به اینکه هر سال تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور بیشتر می‌شود، توصیه می‌کنیم مسئله امتحانات نهایی در داوطلبان جدی گرفته شود؛ چرا که تک تک نمرات دروس‌شان در در کنکور نقش خواهد داشت.

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش اضافه کرد: در سال‌های آینده شرایطی ایجاد می‌شود که داوطلبان حتی می‌توانند بدون شرکت در کنکور از طریق سوابق تحصیلی به دانشگاه راه یابند.

منبع: فارس

شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۳
کد خبر : 86938
بازدیدها: 302

پاسخی بگذارید »