شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات بیمه خبرنگاران اعلام شد

danesheroz1 دی ۱۸, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات بیمه خبرنگاران اعلام شد

دانش روز: معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی گفت: در صورتی که کارفرما لیست حق بیمه خبرنگاران را عادی رد کند در کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و خبرنگار می‌تواند نسبت به بازنشستگی خود با ۲۰ سال اقدام کند

به گزارش دانش روز، محمدحسن زدا درباره بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور خبرنگاران اظهار داشت: در اینکه کار خبرنگاران جزو مشاغل سخت و زیان‌آور است هیچ شکی نیست.

وی به تشریح مکانیزم صدور حکم بازنشستگی خبرنگاران اظهار داشت: برای شروع کار سخت و زیان‌آور بیمه‌ شده باید به ادارات کار مراجعه کند و در آنجا کمیته‌ای به عنوان تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور وجود دارد که به آن کمیته درخواست خود را ارائه می‌کند و کارشناسان به محل کار وی مراجعه و شغل سخت و زیان‌آور را به کمیته مربوطه گزارش می‌کنند.

زدا بیان داشت: افرادی که ۲۰ سال متوالی به عنوان خبرنگار و جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب شوند می‌توانند حکم بازنشستگی دریافت کنند.

معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: اگر فردی به عنوان مثال ۱۵ سال خبرنگار باشد و ۵ سال در شغلی که جزو مشاغل سخت و زیان‌آور محسوب نمی‌شود فعالیت کند فاصله بین سوابق سخت و زیان‌آور و بیمه عادی آن باید با ۲۵ سال بیمه‌پردازی برای بازنشستگی برسد.

زدا با بیان اینکه، هر یک سال در شغل مشاغل سخت و زیان‌آور یک سال و نیم محسوب می‌شود گفت: در صورتی که کارفرما لیست حق بیمه خبرنگاران را عادی رد کند در کمیته مورد بررسی قرار می‌گیرد و خبرنگار می‌تواند نسبت به بازنشستگی خود با ۲۰ سال اقدام کند.

وی با تأکید بر اینکه، سخت و زیان‌‌آوری نرخ حق بیمه را افزایش نمی‌دهد گفت: در صورتی که فردی شغلش سخت و زیان‌آور باشد ولی در لیست‌های حق بیمه به صورت غیرعمدی عادی رد شده باشد هنگامی که به سازمان اعتراض کند پرونده پرسنلی وی دریافت و پس از بررسی‌های لازم نسبت به تحقق تعهدات تأمین اجتماعی اقدام می‌شود.

زدا با بیان اینکه مرجع تصمیم‌گیری برای سخت و زیان‌آور بودن شغل کمیته است گفت: بنده از تمام اعضای کمیته درخواست کرده‌اند که نسبت به تأیید شغل سخت و زیان‌آوری خبرنگاران مساعدت کند.

منبع: دانا

چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
کد خبر : 86296
بازدیدها: 308

پاسخی بگذارید »