پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات اجرای پایه اول متوسطه اول در سال تحصیلی آینده/خالی بودن پایه دوم راهنمایی از دانش‌آموز

danesheroz خرداد ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات اجرای پایه اول متوسطه اول در سال تحصیلی آینده/خالی بودن پایه دوم راهنمایی از دانش‌آموز

دانش روز :معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در سال تحصیلی آینده پایه دوم راهنمایی خالی از دانش آموز خواهد بود، گفت: امسال پایه اول راهنمایی نداشتیم، سال تحصیلی آینده نیز پایه دوم راهنمایی را نخواهیم داشت و سال تحصیلی۹۴-۹۳ پایه سوم راهنمایی خالی از دانش‌آموز خواهد بود

ابراهیم سحرخیز ، در پاسخ به این پرسش که آیا آموزش و پرورش آمادگی کافی برای اجرای پایه اول متوسطه اول در سال تحصیلی۹۳-۹۲ را دارد یا خیر؟ اظهار کرد: بله، در حال حاضر امکانات و موارد لازم جهت اجرای این پایه تحصیلی آماده و فراهم شده است.

 

وی ادامه داد: امکانات مورد نیاز برای پایه اول متوسطه اول سخت افزاری نیست، بیشتر جنبه نرم افزاری دارد.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش وپرورش با بیان اینکه کتابهای درسی مربوط به این پایه تحصیلی در دست تهیه است، گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، دبیرانی که قرار است این کتابها را تدریس کنند، در تابستان دوره های آموزش ضمن خدمت را خواهند گذراند.

 

سحرخیز با بیان اینکه از نظر فضای آموزشی برای اجرای پایه اول متوسطه اول با مشکلی مواجه نخواهیم بود، افزود: همان فضایی که در اختیار مقطع راهنمایی بوده، به متوسطه اختصاص خواهد داده شد.

 

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید، پایه دوم راهنمایی نخواهیم داشت، خاطرنشان کرد: امسال پایه اول راهنمایی نداشتیم، سال تحصیلی آینده نیز پایه دوم راهنمایی را نخواهیم داشت و سال تحصیلی۹۴-۹۳ پایه سوم راهنمایی خالی از دانش آموز خواهد بود.

 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: ۲ سال زمان خواهد برد تا پایه راهنمایی به طور کامل از نظام آموزشی حذف و به جای آن متوسطه جایگزین شود.

 

سحرخیز با بیان اینکه دانش آموزانی که امسال وارد پایه ششم ابتدایی شدند، پیش دانشگاهی نخواهند داشت، گفت: روند حذف پایه های تحصیلی راهنمایی به مرور زمان به نفع آموزش و پرورش خواهد بود، به عبارتی فضاهایی که در پی حذف پایه های تحصیلی خالی می ماند، می تواند به رفع مشکلات فضایی کمک کند.

 

وی با بیان اینکه این موضوع می تواند به استفاده بهینه از فضای آموزشی منجر شود، افزود: به عنوان مثال می توان از فضاهای خالی مانده پایه دوم راهنمایی در سال تحصیلی آینده برای کم جمعیت کردن کلاس های پرجمعیت استفاده کرد و به همین ترتیب مدارس دونوبته را یک نوبته کرد.

 

سحرخیز در پایان گفت: طبق برنامه ریزی ها و تدابیر صورت گرفته، حسن استفاده را از فضاهای آموزشی برای سال تحصیلی جدید خواهیم داشت.

 منبع :پانا
یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۵
کد خبر : 23286
بازدیدها: 188

پاسخی بگذارید »