یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جزئیات آزمون استخدامی برای جذب قُضات در قوه قضائیه

danesheroz1 مهر ۸, ۱۳۹۲ ۰
جزئیات آزمون استخدامی برای جذب قُضات در قوه قضائیه

دانش روز: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور جزئیات ثبت نام و آزمون استخدامی برای جذب قُضات در قوه قضائیه سال ۱۳۹۲ را اعلام کرد.

به گزارش دانش روز، دکتر حسین توکلی افزود: قوه قضائیه به استناد «آیین‌نامه نحوه جذب، گزینش و کارآموزی داوطلبان تصدی امر قضاء و استخدام قضات» مصوب ۲۶ اردیبهشت ۹۲ رئیس قوه قضائیه و با عنایت به اصل انتخاب اصلح و لزوم شایسته سالاری در تصدی منصب خطیر قضاء،از اشخاص واجد شرایط از طریق برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه علمی با همکاری سازمان سنجش ثبت نام بعمل می آورد.

وی افزود: کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام در آزمون تصدی منصب قضا در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بندهای «الف و ب» این اطلاعیه نسبت به تهیه مدارک خواسته شده بر اساس بند «ج» اقدام و از تاریخ ۷ تا ۱۴ مهرماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: داوطلبان متقاضی شرکت در آزمون باید در تاریخ های ۷ تا ۹ آبان ماه با مراجعه به سایت سنجش نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند. ساعت و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در آزمون داوطلبان درج خواهد شد.

آزمون در روز جمعه ۱۰ آبان ماه برگزار می شود.

شرایط ثبت‌نام

الف- شرایط عمومی:
۱. تابعیت اصلی ایران.
۲. اعتقاد و التزام عملی به دین مبین اسلام، ایمان و عدالت.
۳. التزام عملی به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و اصل ولایت مطلقه فقیه و عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب، سازمان‌ها و گروه‌های غیرقانونی یا هواداری از آن‌ها، مگر در صورت احراز توبه.
۴. طهارت مولد
۵. داشتن سلامت جسمی و روانی و توانایی برای انجام کار قضایی به موجب شیوه‌نامه‌ای که به تصویب رئیس قوه قضائیه می رسد.
۶. داشتن کارت پایان خدمت وظیفه، معافیت تحصیلی یا معافیت از خدمت با لحاظ مقررات ماده واحده قانون گذرانیدن مدت خدمت نظام وظیفه فارغ‌التحصیلان دانشکده علوم قضایی در محاکم قضایی کشور.
۷. نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر.
۸. حسن شهرت، اخلاق و امانتداری.
۹. عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روان‌گردان.
۱۰. داشتن حداقل ۲۲ و حداکثر ۳۶ سال تمام در روز ثبت نام.
تبصره ـ موارد زیر به شرط ارائه تأییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
۱. ایثارگران و خانواده آنان به مدت ۲ سال.
۲. داوطلبان دانش‌آموخته کارشناسی ارشد یا سطح سه، به مدت دو سال.
۳. داوطلبان دانش‌آموخته دکتری تخصصی یا سطح چهار، به مدت چهار سال.
داوطلبان تنها می‌توانند از یکی از موارد مذکور در این تبصره استفاده کنند و مدت اضافه شده به حداکثر سن مقرر، در هر حال، نمی‌تواند از چهار سال بیش‌تر باشد.

ب- شرایط اختصاصی:
۱. دارا بودن مدارک تحصیلی کارشناسی حقوق در یکی از گرایش ها؛کارشناسی الهیات با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛کارشناسی فقه و حقوق؛کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و حقوق در یکی از گرایش ها؛ کارشناسی ارشد پیوسته الهیات، معارف اسلامی و ارشاد با گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی؛

۲. دارا بودن مدرک سطح (۲) عمومی  (فقه و اصول) یا سطح (۲) تخصصی با گرایش حقوق وقضای اسلامی ، از حوزه‌های مورد تأیید شورای عالی حوزه‌های علمیه ، برای دانش آموختگان حوزه های علمیه.
تبصره ـ دارندگان مدارک تحصیلی دانشگاهی بالاتر به شرطی می‌توانند در آزمون ورودی کتبی شرکت نمایند که مدرک کارشناسی آنان در یکی از گرایشهای رشته حقوق و یا حوزوی باشد.

منبع:مهر

دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۲
کد خبر : 63362
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »