شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جریمه دانشجویان بدهکار به صندوق رفاه از اول مهر

danesheroz1 مرداد ۹, ۱۳۹۲ ۰
جریمه دانشجویان بدهکار به صندوق رفاه از اول مهر

دانش روز: رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با بیان اینکه از اول مهرماه برای افراد بدهکار به صندوق جریمه ۱۲ درصدی لحاظ خواهد شد، گفت: دانشجویانی که تا پایان شهریور بدهی خود را بپردازند، جریمه نمی شوند

به گزارش دانش روز، فرهاد جعفری، درخصوص تعداد دانشجویان بدهکار به این صندوق اظهار کرد: در مجموع حدود ۷۰۰ هزار نفر به صندوق رفاه بدهکار هستند، البته همه این افراد بدهکار به شمار نمی روند چرا که برخی از آن ها مشمول معافیت هایی شده اند. معافیت ‌ها تنها به صورت تعلیق بازپرداخت انجام می شود به طوری که در موارد خدمت سربازی و قبولی در مقاطع بالاتر تا زمان پایان یافتن دوره فقط پرداخت اقساط به تعویق می افتد.

 رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت درخصوص نحوه بازپرداخت وام و بدهی دانشجویان نیز گفت: عده زیادی از دانشجویان کشور نیازمند دریافت وام هستند و با این پول‌ها زندگی می ‌کنند، اما این پول‌ ها دست عده ‌ای از فارغ التحصیلان است که متاسفانه به دلایل بی ‌توجهی و فراموشی این مبالغ را پرداخت نمی ‌کنند که البته اقداماتی را برای اطلاع رسانی به بدهکاران انجام شده است و پیگیری ‌های مکرر انجام می شود.

این مقام مسئول همچنین تصریح کرد: بدهکاران به صندوق رفاه چنانچه تا پایان شهریور بدهی خود را بپردازند، مشمول جریمه نمی شوند اما از ابتدای مهرماه اگر فردی بدهکار صندوق باشد جریمه بر او اعمال می شود.

به گفته جعفری، حداقل ۱۲ درصد جریمه برای بدهکاران صندوق در نظر گرفته شده است که این حداقل میزانی است که در سیستم ‌های بانکی اعمال می ‌شود.

منبع:پانا
چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۷
کد خبر : 44571
بازدیدها: 463

پاسخی بگذارید »