دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جریان دوم خرداد پایگاه اجتماعی ندارد/ فتنه فرقه انحراف خطرناک تر است

danesheroz دی ۲۵, ۱۳۹۱ ۰

حجت الاسلام رهبر

هر دو این جریان ها در یک سمت و سو هستند. بلکه جریان انحرافی خطر بیشتری دارند چراکه این گروه هنوز نقاب از چهره بر نداشته و بعضا با وعده های مالی و جذاب وارد فضای انتخابات خواهند شد. حضور جریانی که در بین مردم جایگاه اجتماعی مناسبی ندارند خلاف مصلحت نظام است چراکه ممکن است پشت سر آنها افراد مسئله داری وارد این جریان شوند که در گذشته نیز کارنامه سیاهی داشته اند.

یک نماینده سابق مجلس تاکید کرد که فتنه جریان انحراف خطرناک تر از جریان اصلاحات است.
حجت الاسلام محمد تقی رهبر، نماینده سابق مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «فردا» به واکاوی استراتژی اصلاح طلبان در انتخابات ۹۲ پرداخت و خاطر نشان کرد: جریان  اصلاح طلبی آزمایش خوبی در کشور بر جای نگذاشت و تجربه خوبی به مردم نشان نداده است.

وی در این باره اظهار داشت: چه در گذشته که دولت به نام آنها بود و چه در جریانات فتنه سال ۸۸، عملکرد این گروه باعث شد تا در حال حاضر پایگاه اجتماعی در بین مردم نداشته باشند چراکه صریحا نسبت به هنجار شکنان برائت نجسته و نسبت به آنها موضع گیری نکردند. ورق زدن روزنامه های دوران دولت اصلاحات نیز نشان می دهد که افراد بسیاری از آنها با خط امام و رهبری و اسلامیت خالص همخوانی نداشته و انعکاس این موضوع در نوشته هایشان کاملا مشخص بود.

رهبر با بیان اینکه ریشه کلمه اصلاح طلبی در جامعه ما مفهومی ندارد، گفت: در عرف سیاسی جهان، اصلاح طلبی مصادف است با تجدید نظر در نظام سیاسی، اما این در نظام ما معنا ندارد. اصلاح طلبی در نظام ما که برگرفته از اسلام است مفهومی ندارد.

این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: اگر به سخنان ما و سمینارهای دوم خردادی ها در دوران دولت اصلاحات نگاهی بیندازیم خواهیم دید که بحث تجدیدنظر خواهی در اصول انقلاب در اظهارات آنها مطرح بود.

نماینده سابق مردم اصفهان از خطری جدید و جدی برای نظام جمهوری اسلامی در انتخابات سال آینده خبر داد و گفت: فتنه جریان انحراف بدتر از اصلاحات است. جریان جدید انحرافی نیز با نظام ما همخوانی ندارد و این گروه نیز پایگاه اجتماعی در جامعه بی بهره است.

رهبر در ادامه تصریح کرد: ما با صرف کلمه اصلاح طلبی مشکلی نداریم اما اقداماتی که برخی افراد در این گروه انجام دادند سبب مخالفت ما با این جریان است. ما می بینیم که افرادی از جریان اصلاحات در مجلس نیز حضور دارند و بعضا اظهارات آنها تنش زا هم نبوده است. مشکل ما با افرادی است که به دنبال براندازی هستند.

وی درباره تحرکات انتخاباتی جریان اصلاحات برای تصاحب جایگاه ریاست جمهوری دوره یازدهم نیز گفت: باید ببینیم آیا می توانیم سکان هدایت کشور را درانتخابات آینده به این گروه  منحرف سپرد؟ پاسخ من به این موضوع منفی است. حضور جریانی که در بین مردم جایگاه اجتماعی مناسبی ندارند خلاف مصلحت نظام است چراکه ممکن است پشت سر آنها افراد مسئله داری وارد این جریان شوند که در گذشته نیز کارنامه سیاهی داشته اند.

رهبر در بخش پایانی اظهارات خود فتنه جریان انحراف را خطرناک تر از جریان اصلاحات دانست و گفت: هر دو این جریان ها در یک سمت و سو هستند. بلکه جریان انحرافی خطر بیشتری دارند چراکه این گروه هنوز نقاب از چهره بر نداشته و بعضا با وعده های مالی و جذاب وارد فضای انتخابات خواهند شد.

دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۱۷
کد خبر : 4076
بازدیدها: 190

پاسخی بگذارید »