یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جذب ۶۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها / آغاز فراخوان جدید در شهریورماه

28 danesheroz خرداد ۳, ۱۳۹۲ ۰
جذب ۶۰۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه‌ها / آغاز فراخوان جدید در شهریورماه

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم با اشاره به جذب ۶ هزار عضو هیات علمی تا پایان شهریورماه زمان فراخوان جدید جذب در سال ۹۱ را اعلام کرد

به گزارش دانش روز : محمدرضا مردانی با اشاره به بررسی پرونده های فرخوان جذب بهمن ماه سال ۹۱ اظهار داشت: در مهلتی که از فروردین تا اردیبهشت سال جاری تعیین شده بود تعداد هزار و ۵۲۸ پرونده مورد بررسی قرار گرفت که از این تعداد ۹۷۶ پرونده متعلق به دانشگاه های دولتی، ۲۹۶ پرونده مربوط به دانشگاه آزاد و ۲۵۶ پرونده مربوط به دانشگاه های غیردولتی است.

رییس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم تصریح کرد: همچنین از این تعداد هزار و ۱۹۸ پرونده تبدیل وضعیت و هزار و ۲۳۱ پرونده مربوط به جذب است که از میان هزار و ۲۳۱ پرونده تعداد هزار و ۱۰۰ پرونده تایید شد.
وی درخصوص فرایند مصاحبه این افراد نیز در دانشگاه ها گفت: البته برخی دانشگاه های کشور تعداد زیادی متقاضی برای جذب دارند که یقینا زمان بیشتری را برای فرایند مصاحبه نیاز دارند اما به دانشگاه ها اعلام شده تا پایان شهریور و اوایل مهر باید پرونده جذب ۹۱ را تعیین تکلیف کنند.
این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به ظرفیت پذیرش اعضای هیات علمی نیز گفت: بین ۵ تا ۶ هزار نفر تا پایان شهریور جذب می شوند که با احتساب این تعداد در کشور ۷۶ هزار عضو هیات علمی خواهیم داشت. البته این آمار، بورسیه ها را شامل نمی شود و تاکنون بیش از پنج هزار و ۸۰۰ بورسیه طی پنج سال گذشته جذب شده و هم اکنون در حال تحصیل هستند.
مردانی در ادامه با اعلام اینکه نتایج قطعی جذب اعضای هیات علمی دانشگاه‌ ها تا شهریور ماه اعلام خواهد شد به زمان فراخوان جدید اشاره کرد و گفت: فراخوان جدید بر اساس مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی، شهریور ماه سال جاری اعلام می‌ شود.
وی با اشاره به مهلت تکمیل ظرفیت جذب هیات علمی خاطرنشان کرد: در این مرحله تعداد چهار هزار و ۱۷۵ نفر برای جذب در هیات علمی دانشگاه ‌ها ثبت ‌نام کرده ‌اند که از این تعداد هزار و ۴۵۰ نفر متقاضی اهدای بورسیه از سوی دانشگاه ‌ها، ۷۹۶ نفر با اولویت جذب دکتری، هزار و ۶۸۱ نفر متقاضی جذب در مقطع کارشناسی ارشد به عنوان نیروی پیمانی و ۲۴۸ نفر نیز متقاضی طرح سربازی در مقاطع دکتری و کارشناسی ارشد بوده‌ اند.
منبع : پانا
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۰۹
کد خبر : 20071
بازدیدها: 210

پاسخی بگذارید »