سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جذب ۵۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش

danesheroz1 تیر ۱۴, ۱۳۹۲ ۰
جذب ۵۰۰۰ نفر در آموزش و پرورش

دانش روز: مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵ هزار نیروی قرآنی برای مدارس قرآن سراسر کشور جذب شده‎اند

به گزارش دانش روز،  مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش گفت: ۵ هزار نیروی قرآنی برای مدارس قرآن سراسر کشور جذب شده‎اند.

محمد بنیادی ظهر امروز در اختتامیه سی و یکمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان پسر سراسر کشور در مجتمع آیه‎های مشهد اظهار داشت: برای ۱۰ هزار مدرسه قرآن در کشور تاکنون ۵ هزار نیروی قرآنی جذب شده‎اند ضمن اینکه معلمان و مدیران نیز آموزش ضمن خدمت و کلاس‎های توجیهی داشته‎اند تا بتوانند در حوزه قرآن فعالیت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: تاسیس مدارس قرآن نخستین حرکت در ایجاد شعب مدارس قرآنی در کشور بود؛ به طوری که در حال حاضر در پایه اول تا سوم ابتدایی یک‌هزار و ۳۳۲ مدرسه قرآن در کشور وجود دارد.

بنیادی گفت: در حال حاضر ۲ هزار قطب قرآنی در شش پایه ابتدایی وجود دارد و در پنج سال آینده، ۵ هزار قطب قرآنی به صورت برنامه‌ای در کشور ایجاد می‎شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ارتباط با مسابقات قرآن، عترت و نماز خاطرنشان کرد: در این دوره بخش صحیفه سجادیه به مسابقات اضافه شده است.

به گزارش فارس مشاور وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: هدف از برگزاری این مسابقات آشناسازی دانش‌آموزان با مفاهیم قرآنی است، این دانش‌آموزان موظف هستند فضای مسابقات را در مدارس به ‌وجود آورند و به صورت مبلغ، مفاهیم قرآنی را به سایر دانش‌آموزان آموزش دهند.

بنیادی تصریح کرد: این دانش‌آموزان چکیده ۱۲.۵ میلیون دانش‌آموز کل کشور در مباحث قرآنی هستند.

 

 

 

منبع:فرهنگیان نیوز

جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۸
کد خبر : 34872
بازدیدها: 236

پاسخی بگذارید »