جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش

جذب˝معاون فناوری مدارس˝ از فارغ‌التحصیلان دانشگاه شهیدرجایی/استخدام درصورت دریافت مجوز

danesheroz بهمن ۲۷, ۱۳۹۱ ۰

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر مجوز استخدام به آموزش و پرورش داده شود، برای تامین نیروهای جدید معاون فناوری اقدام خواهیم کرد، گفت: اولویت جذب نیروی معاون فناوری با فارغ التحصیلان رشته های رایانه شامل برنامه نویسی، سخت افزار و نرم افزار است و یا از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی استفاده خواهیم کرد

ابراهیم سحرخیز  در پاسخ به این سوال که آیا برنامه ای در نظر گرفته شده است که در سال آینده در سطح مدارس، پستی با عنوان معاون فناوری داشته باشیم؟ اظهار کرد: در حال حاضر در این خصوص پیش بینی های لازم صورت گرفته و برخی از مدارس، معاون فناوری دارند.
 

وی با بیان اینکه در ضوابط درجه بندی مدارس که براساس آن نیروی انسانی تخصیص پیدا می کند، ۲ سمت و پست سازمانی در سطح مدارس در این خصوص تعریف شده است، ادامه داد: معاون اجرایی، یکی از این پست هاست که باید با حداقل های کار با رایانه آشنایی کافی داشته باشد.
 

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش افزود: معاون فناوری دومین پستی است که در سطح مدارس تعریف شده است و وظیفه نگهداری و پشتیبانی فنی تجهیزات رایانه ای، سیستم های هوشمند و آزمایشگاه ها را به عهده دارد.
 

سحرخیز با بیان اینکه تقریبا در رابطه با معاون فناوری در سطح مدارس با مشکل خاصی برخوردار نیستیم، اضافه کرد: در بازنگری که در چارت درجه بندی مدارس روستایی و شهری داشتیم، معاون فناوری برای دبیرستانها و هنرستانها از ۲ سال پیش تعریف شده است.
 

وی در پاسخ به این سوال که نیروهای معاون فناوری به چه شکل و از چه طریقی جذب شده اند؟ گفت: در حال حاضر از نیروهای موجود آموزش و پرورش که رشته های تحصیلی شان رایانه (سخت افزار، نرم افزار) بوده است و یا به طور تجربی کار با رایانه را آموخته اند، استفاده شده است.
 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر مجوز استخدام به آموزش و پرورش داده شود، برای تامین نیروهای جدید معاون فناوری اقدام خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: اولویت جذب نیروی معاون فناوری با فارغ التحصیلان رشته های رایانه شامل برنامه نویسی، سخت افزار و نرم افزار است و یا از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی استفاده خواهیم کرد.
 

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعدادی بورسیه داریم که در شهید رجایی مشغول به تحصیل هستند، تصریح کرد: از آنجایی که دانشگاه شهید رجایی، به تربیت دبیر فنی می پردازد، از فارغ التحصیلان رشته های مربوط به رایانه در سطح دبیرستان ها و هنرستانها استفاده خواهد شد تا خلای موجود در بحث معاون فناوری را برطرف کنند.
 

سحرخیز در پایان با بیان اینکه این برنامه در نظر گرفته شده است، اما زمان بر است، تاکید کرد: زمان نیاز است تا دانشجویان بورسیه شهید رجایی فارغ التحصیل شوند، اما اگر مجوز استخدام داشته باشیم، از طریق آزمون نیرو جذب خواهیم کرد.

جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۸:۱۳
کد خبر : 6740
بازدیدها: 217

پاسخی بگذارید »