سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانشگاه

جدول دانشگاه های تک جنسیتی

danesheroz1 خرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
جدول دانشگاه های تک جنسیتی

دانش روز: با اعلام مدیر کل آموزش های غیردولتی غیرانتفاعی وزارت علوم، تاکنون ۲۲ مرکز استان کشور دارای دانشگاه تک جنسیتی شده یا در آینده اقدام به تاسیس می کنند

به گزارش دانش روز، غلامعلی نادری  درباره آخرین وضعیت راه اندازی دانشگاههای تک جنسیتی در مراکز استان های کشور، این دانشگاهها را در سه گروه در حال فعالیت، ارسال برای گزینش و تقاضاهای در دست بررسی تقسیم بندی کرد.

اسامی دانشگاه های فعال تک جنسیتی کشور

نام دانشگاه نوع دانشگاه رشته شهر
رفاه ویژه دختران علوم انسانی تهران
ابرار // فنی مهندسی //
طلوع مهر برادران علوم انسانی قم
رسام خواهران هنر کرج
فردوسی طوسی // علوم انسانی مشهد
شکوه شرق // // زاهدان
آل طاها // // تهران

بر اساس اعلام مدیر کل دفتر آموزش های غیردولتی غیرانتفاعی، اسامی دانشگا ه هایی که وضعیت راه اندازی‌ شان در حال گزینش به شرح جدول ذیل است:

دانشگاههای منتظر گزینش

شهر نوع دانشگاه
تبریز ویژه دختران
کرج ویژه پسران
زاهدان ویژه دختران
قم //
مشهد //
// //
ارومیه //
زنجان //
اصفهان //

این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به تقاضاهایی که از سایر استان ها برای تاسیس دانشگاه تک جنسیتی رسیده به دانشگاه های گروه سوم یعنی تقاضاهای در حال بررسی اشاره کرد که اسامی این دانشگاه ها بر اساس جدول ذیل اعلام می شود.

دانشگاه های در حال بررسی

شهر نوع دانشگاه
شیراز ویژه دختران
خوزستان ویژه پسران
کرمانشاه ویژه دختران
گلستان //
ساری //
البرز //

وی با بیان اینکه دانشگاههای تک جنسیتی تنها در مرکز استانها راه اندازی می شوند، ادامه داد: اکثر مراکز استانها دارای دانشگاه تک جنسیتی هستند یا به زودی این دانشگاهها را راه اندازی می کنند، ضمن اینکه هر مرکز استان می تواند دارای یک دانشگاه ویژه دختران و یک دانشگاه ویژه پسران باشد. این مقام مسئول وزارت علوم درباره سایر استانهایی که دانشگاه تک جنسیتی ندارند، تاکید کرد: تاکنون درخواستی از این استانها نرسیده و در صورت ارسال درخواست، تقاضاها بررسی خواهد شد.

منبع:مهر

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۴۰
کد خبر : 28988
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »