پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جایگاه جهانی ایران در رشته شیمی تجزیه و رتبه ۱ خاورمیانه

danesheroz1 اسفند ۷, ۱۳۹۲ ۰
جایگاه جهانی ایران در رشته شیمی تجزیه و رتبه ۱ خاورمیانه

دانش روز: دبیر بیستمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران با اشاره به احراز جایگاه سیزدهم جهانی شیمی تجزیه ایران و قرارگیری در جایگاهی بالاتر از کشورهایی چون دانمارک، بلژیک و هلند، از کسب رتبه نخست این رشته توسط ایران در خاورمیانه خبر داد

به گزارش دانش روز، دکتر علی اصغر انصافی در مراسم افتتاحیه بیستمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران هدف از برگزاری این کنفرانس سالانه را ارایه جدیدترین تولیدات علمی متخصصان این رشته و نیز توسعه فناوری های مرتبط با این علم درکشور عنوان کرد و گفت: در این کنفرانس ۹۷۰ مقاله در زمینه های مختلف شیمی تجزیه، محیط زیست و صنعت ارایه خواهد شد که از این تعداد، ۹۰۰ مقاله به صورت پوستر و ۷۰ مقاله نیز به صورت سخنرانی خواهند بود.

وی برگزاری ۱۳کارگاه تخصصی، سخنرانی کلیدی وسخنرانی عمومی با موضوع محیط زیست، جداسازی ها، الکتروشیمی، طیف سنجی، پروسه های صنعتی و حسگرهای شیمیایی و فیزیک را از دیگر بخش های بیستمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران عنوان کرد.

عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه صنعتی اصفهان با اشاره به حضور اعضای هیأت علمی، کارشناسان، دانش پژوهان، دانشجویان و متخصصین علم شیمی تجزیه از دانشگاه های سراسر کشور، مراکز پژوهشی و صنایع مختلف در این کنفرانس تصریح کرد: شاید بتوان گفت این اولین کنفرانسی است که صنایع بزرگی که در زمینه های تحقیقاتی مرتبط مشغول فعالیت هستند نیز در آن حضور دارند.

وی با اعلام این که جمهوری اسلامی ایران در علم شیمی تجزیه بالاتر از کشورهایی همچون دانمارک، بلژیک و هلند و در جایگاه سیزدهم جهان قرار دارد، گفت: کشور ما در خاورمیانه نیز دارنده رتبه نخست این علم است.

دبیر بیستمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران با اشاره به حضور ۱۶ شرکت داخلی مرتبط با علم شیمی تجزیه در این کنفرانس اضافه کرد: این شرکت ها در مدت سه روز برگزاری کنفرانس آخرین دستاوردها و محصولاتشان را به متخصصین عرضه خواهند کرد.

در این مراسم رئیس انجمن شیمی ایران نیز با بیان تاریخچه ای از فعالیت این انجمن گفت: در حال حاضر ۳۰۰ نفر از دانشگاهیان و محققان سراسر کشور در قالب ۱۵ کمیته به صورت مستمر با انجمن شیمی ایران ارتباط دارند.

عباس افخمی با اشاره به برگزاری سالانه بطور متوسط ۱۰ گردهمایی علمی با همکاری انجمن شیمی ایران در کشور افزود: تعداد مقالات ارسال شده به کنگره های شیمی از ۵۰ مقاله در سال ۱۳۶۵ به بیش از هزار مقاله در سال جاری رسیده است.

وی اضافه کرد: این انجمن تاکنون ۱۶ کنگره شیمی، ۲۰ سمینار شیمی تجزیه، ۱۵ سمینار شیمی معدنی، ۲۰ سمینار شیمی آلی و ۱۶ سمینار شیمی فیزیک در کشور برگزار نموده است.

بیستمین کنفرانس شیمی تجزیه ایران با حمایت انجمن شیمی ایران، ستاد نانو فناوری و قطب سنسور و شیمی سبز ایران به مدت سه روز در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شده و تا فردا ادامه دارد.

منبع: مهر

چهارشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۸
کد خبر : 95496
بازدیدها: 214

پاسخی بگذارید »