سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دولت اعتماد كند؛

جای خالی انجمن قطعه سازان تجهیزات در صنعت نفت

danesheroz اردیبهشت ۶, ۱۳۹۲ ۰
جای خالی انجمن قطعه سازان تجهیزات در صنعت نفت

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت، از آمادگی این انجمن برای ورود به پروژه های نفتی خبر داد و گفت: در صورت ایجاد اعتماد و اطمینان می توان مسیر رقابت به سازندگان داخلی را فراهم کرد

رضا پدیدار رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفت، با اشاره به اینکه سازندگان داخلی توان ورود به ساخت تجهیزات پروژه های نفتی را دارند افزود: انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران پیش از این اعلام آمادگی کرده است چرا که انجمن دارای کنسرسیوم های تخصصی و محصول محوری است که قابلیت فعالیت در بخش های طراحی، اجرا، نظارت و تولید محصول را دارد.

وی تصریح کرد: تا زمانی که ضریب اطمینان و اعتماد کارفرما نسبت به بخش خصوصی تغییر پیدا نکند، حمایت از توان داخلی محقق نخواهد شد.

پدیدار با اشاره به اینکه نگاه به آینده، و حمایت از توان سازندگان داخلی انجمن سازندگان را به سمت تدوین اصول استراتژی های ساختاری سوق می دهد و این امر سبب می شود که بخش خصوصی در عرصه رقابتی حضور گسترده داشته باشد.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران تصریح کرد: بر این اساس انجمن سازندگان در سال پیش رو که از یک طرف پیش بینی می شود سال رکود تورمی حاصل از فرآیندهای اقتصادی و تولید در کشور خواهد بود و از طرف دیگر تحریم ها نیز به قوت خود وجود دارد، استراتژی ویژه ای در برنامه های خود مورد توجه قرار داده است.

وی ، مشارکت گروهی، توسعه بازار، دستیابی به خلاقیت و نوآوری، هم افزایی و هم گرایی تخصصی و افزایش توان مالی را از اصول استراتژی این صنعت عنوان کرد و گفت: با برنامه ریزی اصولی و تدوین شاخص های تاثیرگذار می توان اثرگذاری جدیدی را در فعالیت های تخصصی ایجاد کرد.

پدیدار افزود: در این راستا،۱۰ گروه تخصصی نظیر ماشین های دوار، تجهیزات برقی، مواد شیمیایی، کاتالیست ها، لوله و اتصالات و مخازن تعریف شده است و شرکت ها را با این نگاه مورد بررسی قرار داده ایم.

جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۹
کد خبر : 12968
بازدیدها: 359

پاسخی بگذارید »