شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جان تازه ورزش دانش‌آموزی با ورود هاشمی

danesheroz1 تیر ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
جان تازه ورزش دانش‌آموزی با ورود هاشمی

دانش روز: تاسیس معاونت تربیت‌بدنی و سلامت در وزارت آموزش و پرورش و حضور کیومرث هاشمی در این پست باعث تقویت ورزش کشور شده است

 به گزارش دانش روز، تحصیل، تهذیب و ورزش از بیانات مقام معظم رهبری است که آموزش و پرورش در سال‌های اخیر توانست این دغدغه رهبر انقلاب را جامع عمل بپوشاند.

موضوع ورزش در کشورمان آنقدر اهمیت دارد که حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش با تلاش‌های فراوان موفق شد تا معاونت تربیت بدنی و سلامت را در آموزش و پرورش تاسیس کند. او معتقد بود که ورزش و تندرستی دو رکن جدایی ناپذیر هستند و در کنار یکدیگر معنا پیدا می‌کنند.

کیومرث هاشمی که تمامی رده‌های مدیرتی در ورزش را یک به یک سپری کرده بود با درخواست وزیر آموزش و پرورش جهت ایجاد حرکتی فزاینده در امور ورزش و تندرستی و زنده کردن ورزش دانش‌آموزی به این وزارتخانه آمد.

جان تازه ورزش دانش‌آموزی با ورود هاشمی به آموزش و پرورش

هاشمی پیش از ورود به وزارت آموزش و پرورش در پست‌های مدیریتی بسیاری حضور داشت و آشنا بودن و شناخت او از ورزش باعث شد تا آموزش و پرورش در این زمینه روند رو به رشدی را شاهد باشد.

به زعم کارشناسان حوزه تعلیم و تربیت، ورزش دانش‌آموزی و جنب و جوش زنگ ورزش مدارس از زمان حضور کیومرث هاشمی جان تازه‌ای گرفت.

ارائه طرح‌های مختلف ورزشی در مدارس مانند آموزش ژیمناستیک، آموزش شنا، آموزش طناب‌زنی، آموزش تنیس روی میز، آموزش دوومیدانی، آموزش بسکتبال و بسیاری از رشته‌های دیگر باعث شد تا با وارد شدن آنها به داخل مدارس موضوع سلامت دانش‌آموزان را بیش از پیش تحت تاثیر قرار دهد.

این طرح‌ها آنقدر موفقیت‌آمیز بود که تمامی فدراسیون‌های ورزشی آمادگی خود را برای همکاری با وزارت آموزش و پرورش اعلام کردند.

این در حالی است که پیش از این آموزش و پرورش موضوع ورزش را به عنوان زنگ تفریح در مدارس تلقی می‌کرد.

انقلاب در حوزه تعلیم و تربیت با استخدام ۱۵ هزار معلم ورزش

همچنین استخدام معلمان ورزش در وزارت آموزش و پرورش و تامین این نیروی مورد نیاز در سالهای گذشته نیز باعث شد تا زنگ ورزش مدارس یک کلاس آموزشی کامل برای ورزش و تندرستی باشد. ورود ۱۵ هزار معلم تربیت بدنی با همین تخصص به مدارس ابتدایی را باید یک انقلاب در حوزه تربیت بدنی نام برد. در حال حاضر نیز بیش از ۳۰ هزار معام ورزش در کشور مشغول فعالیت هستند.

ساخت فضاهای ورزش دانش‌آموزی/۴۰۰ استخر و هزاران سالن ورزشی در اختیار آموزش و پرورش

در کنار این اقدامات ارزشمند باید ساخت استخرهای ورزشی مخصوص آموزش و پرورش که تعداد آنها به ۴۰۰ عدد می‌رسد را فراموش نکرد. همچنین ساخت هزاران سالن ورزشی در کنار مدارس و تجهیز مدارس به امکانات  مختلف ورزشی را از دیگر تحولات ارزش آفرین در این حوزه نام برد.

تحول در ورزش دانش آموزی به همین چند طرح ختم نشد. برگزاری مسابقات ورزشی دانش آموزان سراسر کشور در رشته های مختلف ورزشی باعث شد تا انگیزه نوجوانان و جوانان برای حرکت به سمت ورزش بیشتر و بیشتر شود.

هر ساله در فصل تابستان مسابقات و یا المپیاد ورزشی دانش آموزان برگزار و به عنوان نمونه چند استان کشور به عنوان قطب های برگزاری رقابتها شناسایی و دانش آموزان شرکت کننده تا پایان مسابقات در اردوی ورزشی باقی می مانند.

بهترین های مسابقات ورزشی دانش آموزان نیز به اردوی تیم های ملی دانش آموزی دعوت می شوند و آماده اعزام به رقابتهای بین المللی می شوند.

حضور و افتخار آفرینی دانش‌آموزان در مسابقات ورزشی بین‌المللی

حضور دانش آموزان در رقابتهای آسیایی و جهانی امری دور از انتظار بود؛ اما معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش با شناخت کافی از مسائل ورزشی باعث شد تا تیم های مختلف دانش آموزی به رقابتهای بین‌المللی اعزام شوند.

کسب مقام‌های قهرمانی آسیا و جهان توسط دانش‌آموزان کشورمان باعث شد تا ورزش قهرمانی و حرفه‌ای کشورمان متاثر از حضور این نوجوانان و جوانان که برآمده و تربیت شده در مدارس هستند، شود.

در کنار تمامی این طرح‌های ورزشی نباید برگزاری لیگ فوتسال و والیبال دانش‌آموزی را از یاد برد. برگزاری این لیگ مطمئنا فوتسال و والیبال ایران در دنیا را به عنوان یک ابرقدرت معرفی خواهد کرد.

حال آینده ورزش کشورمان بسیار طلایی و ارزشمند خواهد بود؛ زیرا دبستان‌های کشورمان در سراسر کشور ورزش را به صورت تخصصی دنبال می‌کنند و این موضوع بدان معنا است که آینده رشته‌های مختلف ورزشی که از مدارس آغاز شده درخشان خواهد بود.

این مهم دست یافتنی نبود مگر با ورود افرادی که در جای اصلی خود قرار می‌گیرند. نگاه تیزبینانه حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش بود که کیومرث هاشمی را که به قول ورزشی‌ها «درد ورزش را می‌شناسد و اصلا ورزش شناس است» به دستگاه تعلیم و تربیت که مهمترین نهاد کشورمان محسوب می‌شود آورده و در سمت معاونت وزیر نشاند تا در نهایت باعث تحسین یک ایران که نه بلکه در سطح بین الملل شود.
به امید روزی که تمامی مدیران این کشور در تخصص‌های خود نشسته و برای اعتلای ایران اسلامی از هیچ تلاشی فرو گذار نباشند.

منبع:پانا

یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۲ - ۰۸:۵۳
کد خبر : 40402
بازدیدها: 245

پاسخی بگذارید »