دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جالب ترین ساختمان های آینده

danesheroz1 تیر ۲۷, ۱۳۹۲ دیدگاه‌ها برای جالب ترین ساختمان های آینده بسته هستند
جالب ترین ساختمان های آینده

دانش روز: این ساختمان ها نه تنها از لحاظ بصری بسیار شگفت انگیزند، بلکه راه حل هایی برای چالش هایی که در پیش روی انسان آینده هستند، ارائه می دهند، مانند برداشت آب از ابرها و باغچه های روی بام. همچنین نشان می دهند که آینده ما به چه شکل خواهد بود.

به گزارش دانش روز، این ساختمان ها نه تنها از لحاظ بصری بسیار شگفت انگیزند، بلکه راه حل هایی برای چالش هایی که در پیش روی انسان آینده هستند، ارائه می دهند، مانند برداشت آب از ابرها و باغچه های روی بام. همچنین نشان می دهند که آینده ما به چه شکل خواهد بود.


ساختمان Tjuvholmen ، اسلو

 

آقای رنزو پیانو این مرکز فرهنگی و هنری را طراحی کرد که در سال ۲۰۱۲ در بندری در جنوب غربی مرکز شهر اسلو افتتاح شد. چند پل این سه ساختمان – موزه، فضای اداری و مرکز فرهنگی – را بهم وصل می کنند و یک پارک مجسمه هم در کنار آن قرار دارد.کل این پروژه در راستای تفرجگاهی قرار دارد که از Aker Brygge شروع می شود و با اسکله ای شناور به دریا ختم می شود. این ساختمان از بالا مثل یک سفینه فضایی با سقفی منحنی شکل به نظر می رسد که در میان پارک ها و تفرجگاه ها واقع شده است.

 کاخ لمباردیا، میلان

 

وقتیکه این برج اداری منحنی شکل در سال ۲۰۱۱ تکمیل شد، روح قرن بیست و یکم به منطقه گاریبالدی-رپوبلیکای میلان دمیده شد. طراحی این ساختمان به عهده Pei Cobb Freed & Partners بود و این ساختمان بلند ۵۲۵ فوتی (۱۶۰ متری) فضای اداری را با نور بیرون روشن می کند.بزرگترین قسمت از فضاهای عمومی آن، پیاتزا سیتا دی لمباردیا نام دارد که با سقفی متشکل از “بالش” های شفاف ساخته شده از لایه های ETFE (پلاستیک پایه فلوئورین) پوشانده شده است و ویژگی های حساس زیست محیطی/فناورانه آن شامل بام های سبز، دیوارهای اقلیمی فعال – دو لایه شیشه جداگانه که دارای تیغه های عمودی دوار برای سایه انداختن هستند و شفافیت را به حداکثر می رسانند – و سیستم گرمایش ژئوترمال می شود.

 


 

پنجشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۶
کد خبر : 39168
بازدیدها: 316

کامنت بسته شده است.