جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

جالب‌ترین خلاقیت‌ها با کتاب +عکس

danesheroz دی ۲۹, ۱۳۹۱ ۰

کتاب یک وسیله برای آموختن و ابزاری برای پر کردن اوقات فراغت به بهترین شکل است اما گاهی می توان با کمی خلاقیت، استفاده های جالبی از آن کرد

کتاب را یار مهربان می نامند و به همین خاطر از جمله وسیله هایی هستند  که همیشه در شرایط خوبی نگهداری می شود و استفاده های متفرقه به جز مطالعه کمتر از آن می شود. اما هستند هنرمندانی که دست به کارهای جالبی با این تولیدات کاغذی می زنند.

صورت های کتابی

“نیک جورجین” یک هنرمند انگلیسی است که بعد از ورود تبلت ها و گسترش کتاب های دیجیتالی برای اینکه یادی از کتاب های کاغذی کرده باشد شروع به ساخت اشکال مختلف با کتاب های کهنه کرد. مهمترین و البته زیباترین کتاب هایی که او درست کرده بود صورت های انسانی بود که با بیش از ۲۰۰ کتاب درست شده بودند.

خانه ای از کتاب

یکی از هنرمندانی که علاقه خاصی به استفاده از کتاب در کارهایش دارد “ماتیج کارن” اهل اسلواکی است. این هنرمند در بیشتر کارهایش از کتاب استفاده می کند و آن را وسیله ای بسیار مناسب برای خلاقیت های متفاوت می داند. یکی از زیباترین کارهای او خانه ای بود که از کتاب ساخته است. برای ساخت این خانه کتابی بیش از یک هزار کتاب استفاده شده است.

آواژور یا کتاب؟

یکی از زیباترین طرح هایی که تا به حال برای استفاده متفاوت از کتاب ارائه شده است را می توان کتاب “تاکشی ایشیگورو” از ژاپن دانست. در طرحی که او ارائه داده است یک آواژور کاغذی در میان کتابی پنهان می شود. در نگاه اول شما با یک کتاب روبرو هستید اما وقتی کتاب را باز می کنید یک آواژورکاغذی از میان آن خارج می شود.

نقاشی سه بعدی

“برایان دتمر” علاقه خاصی به نقاشی کردن دارد و البته دوست دارد در این زمینه با دیگر نقاشان دنیا تفاوت داشته باشد به همین علت او نقاشی در بطن کتاب را حرفه خودش قرار داده است. او کتاب های کهنه را جمع آوری می کند و سپس طرح های مورد نظرش را با چاقو درون این کتاب ها در می آورد و سپس شروع به رنگ آمیزی می کند. نهایت نقاشی های او طرح های بسیار زیبا و غیرقابل تصوری هستند که با قیمت های مختلف به فروش می روند.

خانه ای در کتاب

یک معمار دانمارکی به نام “اولافور الیسون” چندی پیش یک کتاب بسیار جالب را رونمایی کرد که در آن تمامی قسمت های خانه خودش را با جزئیات خاصی نشان داده بود. او برای این کار با لیزر درون کتاب را خالی کرده بود به طوری که با باز کردن کتاب عمق خانه معلوم بود و با ورق زدن می توانستید به هر بخش خانه دسترسی داشته باشید. او برای تکمیل این کتاب نزدیک ۴۵۴ برش با لیزر ایجاد کرده بود.

جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۵۵
کد خبر : 4448
بازدیدها: 283

پاسخی بگذارید »