سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ثواب گریه بر احوالات حسین(ع)

danesheroz1 آذر ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
ثواب گریه بر احوالات حسین(ع)

دانش روز: امام صادق(ع) درباره ثواب گریه بر ثارالله فرمودند: ای مسمع! گریه بر احوالات حسین(ع) سبب می‌‌شود که ملک الموت بر تو مهربان‌‌تر از مادر شود

 به گزارش دانش روز،

 باز آ باز آ هر آنچه هستی باز آ                  گر کافر و گبر و بت‌پرستی باز آ

 این درگه ما درگه نومیدی نیست               صد بار اگر توبه شکستی باز آ

 شخصی اهل شراب خواری و گناه بود،فردی بود که شراب خوردنش ترک نمی شد.

  روزی با یکی از دوستان قدیمی اش کار دارد به درب منزل ایشان می رود. در می زند .

  خانم دوستش در را باز می کند.

  می گوید با فلانی کار دارم .

 خانم دوستش می گوید: رفته خانه ی همسایه روضه برای امام حسین منتظر باشید تا نیم ساعت دیگر بر می گردد.

 فرد شراب خوار دم در خانه همسایه ای که روضه بوده منتظر می ماند یک دفعه به دلش می افتد که وارد خانه همسایه شود و حالا که مجلس روضه است چایی بخورد.

 همین که وارد می شود و کنار عزاداران امام حسین (ع) قرار می گیرد مداح روضه حضرت ابوالفضل (ع) را می خواند، فرد شراب خوار با گوش دادن به روضه حضرت ابوالفضل که دستان و چشمان و…خود را برای حفظ دین اسلام در این راه می دهد شرمنده می شود و گریه می کند و روضه حضرت ابوالفضل (ع)  تلنگری برای فرد شراب خوار می شود و فرد شراب خوار در همان مجلس توبه می کند که کارهای خلاف را کنار گذارد و دیگر لب به شراب نگذارد .

 این می شود که مجلس عزای امام حسین (ع) راه صراط مستیقم را به فرد شراب خوار نشان می دهد با این تلنگر نه تنها فرد شراب خوار بلکه این توبه و این تنلگر باعث می شود چند نفر از دستان فرد شراب خوار توبه کنند و صراط مستقیم را در پیش بگیرند.

 این نشانه ای از امر به معروف و نهی از منکر کوچک در جامعه ماست ، پس حواسمان باشد که این روزها که وارد مجلس عزاداری امام حسین (ع) که می شویم قدر این مجالس و عزاداری ها را بدانیم و بدانید که همه شما دعوت شده به این مجالس وارد می شوید.

 

التماس دعا

منبع: مفاآنلاین

دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۲ - ۲۱:۵۵
کد خبر : 77416
بازدیدها: 294

پاسخی بگذارید »